Menu

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA zaprasza na ostatni w tym roku wernisaż. W Galerii Sztuki Współczesnej w Starej Kopalni prezentowane będą prace Roberta Jaworskiego.

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego
Urodzony w 1968 r. w Bydgoszczy. W 1995 roku ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, uzyskując tytuł magistra inżyniera architekta. W latach 2003-2005 Architekt Miasta Bydgoszczy, Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Bydgoszczy. Od 1996 r. do chwili obecnej prowadzi pracownię projektową urbanistyki i planowania przestrzennego. W 2009 r. ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie, uzyskując tytuł magistra sztuki. W 2019 r. uzyskał tytuł doktora sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prace w kolekcjach w Polsce, Niemczech, Belgii, Francji, USA, Hiszpanii, Korei. Robert Jaworski w BWA zaprezentuje swoje wybrane prace z pogranicza malarstwa i rzeźby na wystawie pod tytułem "Koegzystencja".
 
- Zapraszam do Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA na ostatnią w tym roku odsłonę sztuk wizualnych. Wystawę przygotowaliśmy we współpracy z kuratorką Katarzyną Haber. Zaprezentujemy sztukę Roberta Jaworskiego, artysty, który z wykształcenia jest architektem, ale także malarzem artystą. Zaprezentuje obiekty, malarstwo przesycone barwą. Jak sam o sobie mówi, jest artystą - malarzem przestrzeni, na co dzień inspirującym się tym, co nas otacza. W Galerii Sztuki Współczesnej zobaczymy wielkoformatowe obiekty - mówi Piotr Micek, dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA.
 
 
 
Wernisaż odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godzinie 16 w Galerii Sztuki Współczesnej na terenie Starej Kopalni. Wystawa będzie gościć do 11 lutego 2024 roku.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8

Komentarze

Podziwiacz (16 grudnia 2023 15:40)
Przyjdę na wystawę jak będą treblinki do kombajnu. : - )
Kaspar Hauser (6 grudnia 2023 7:18)
Cytuję użytkownika: benk
I co tu komentować???
A, ja sprobuje. Prace odznaczaja sie harakterystycznym dla artysty regresem poznawczym, zwizualizowaniem niezwizualizowalnego, feeria barw versus monochromatyzm, wczesnych prac artysty swiadczy o pelnej jego dojrzalosci. Jako architekt, Jaworski nie odniosl wiekszych sukcesow, jak sam twierdzi jego powolaniem jest sztuka w ramach szeroko pojetej kultury wysokiej. Artysci mlodego pokolenia, czesto spotykaja sie z niekonstruktywna krytyka, czy wrecz z niezasluzenie negatywny odbiorem, nie inaczej bywa z efektami tworczosci Jaworskiego. W mojej ocenie nieslusznie.
benk (5 grudnia 2023 16:34)
I co tu komentować???

Dodaj komentarz

BWA  |   stara kopalnia  |   sztuka  |   wernisaż  |   wystawa  |   malarstwo  |   robert jaworski  |  

Stara Kopalnia: Tylko dla dorosłych

Filmy krótkometrażowe nominowane do Oscara w Starej Kopalni

Fundusze unijne dla Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij