Menu

Kolejne zaginięcie: mężczyzna błąkał się po mieście w środku nocy

Kolejna akcja poszukiwawcza — wałbrzyscy policjanci szukali zaginionego 62-latka. Mężczyzna wyszedł z domu, nie informując rodziny. To już trzecia akcja poszukiwawcza w ciągi zaledwie kilku dni. Mundurowi apelują do osób zajmujących się seniorami o uważniejszą opiekę.
 

Kolejne zaginięcie: mężczyzna błąkał się po mieście w środku nocy

O zaginięciu 62-latka policję poinformowała rodzina mężczyzny w poniedziałek tuż przed północą. Z przekazanych informacji wynikało, że wyszedł on z domu po południu z mieszkania przy ul. Orkana i nie wrócić do domu.

- Alarm ogłoszony został dla całego stanu osobowego pierwszego komisariatu. Na miejsce przyjechał także przewodnik z psem służbowym. Po ponad dwóch godzinach poszukiwań mężczyzna znalazł się kilka kilometrów dalej, w zupełnie w innej dzielnicy w rejonie ul. Topolowej.- mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Na szczęście seniorowi nic się nie stało. Mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, a następnie najbliższej rodzinie.

To już trzecie zaginięcie w ciągu ostatnich dni.  Pod koniec listopada policjanci poszukiwali zaginionego 82-latka. Na szczęście już po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia senior został odnaleziony. Znalazł go mężczyzna, który jechał samochodem na trasie Jabłów – Czarny Bór. Seniorowi, mimo że był wyziębiony, nic się nie stało.

Kilka dni później mundurowi poszukiwali zaginionego 62-letniego mężczyzny. Na szczęście udało się go odnaleźć.

Wałbrzyscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo apelują po raz kolejny do osób zajmujących się seniorami o uważniejszą opiekę. Najczęstszą przyczyną zaginięć w przypadku starszych osób jest zazwyczaj stan chorobowy. Bardzo często seniorzy cierpią na zaburzenia demencyjne związane z chorobą Alzheimera, przebytymi wylewami czy zawałami, a także wynikającymi po prostu z podeszłego wieku. W związku z tym najczęściej nie pamiętają drogi powrotnej do domu, nie potrafią też zapytać o drogę innych osób, ani skorzystać z udzielonych im wskazówek. Z racji wieku zwiększona jest też urazowość i wypadkowość, a po trafieniu do szpitala nie zawsze osoba starsza jest w stanie powiedzieć nam, kim jest i kogo powiadomić o zaistniałej sytuacji.

Czytaj też:
Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 82-latka
Nocne poszukiwania zaginionego mężczyzny

adm
foto: Policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Nemo (6 grudnia 2023 9:11)
Emerytura od 65 roku życia. Trzeba tych 62 letnich seniorow odprowadzać do pracy.
milicja (6 grudnia 2023 9:05)
Super, a jak przychodzę zrobić zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa to słyszę "niech Pan nie przesadza"... mam nadzieję, że prokuratura zapyta mnie co zrobiła w tym momencie policja bo nie zrobiliście łajzy absolutnie nic i nie ma w was żadnej pomocy, żadnej interwencji nie chce się Wam dupy podnieść. Wolicie telewizje oglądać. Wasze pier**** procedury...

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   zaginiony  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij