Menu

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Punktualnie o godzinie 17:00 funkcjonariusze z komend i komisariatów w całym kraju zatrzymali się na chwilę, aby oddać honor asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi i asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu, którzy stracili życie w wyniku postrzału.Hołd policjantom oddali też Strażnicy Graniczni.


 

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Asp. szt. Ireneusz Michalak i jego kolega z patrolu asp. szt. Daniel Łuczyński, którzy od bardzo wielu lat dbali o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, strzegąc porządku jako funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna, niestety zapłacili najwyższą cenę, wypełniając tym samym do końca  słowa roty policyjnego ślubowania „(...) nawet z narażeniem życia”. Ich śmierć jest tragedią dla całej Polskiej Policji. Formacja straciła niezwykle doświadczonych policjantów, pełnych pasji i zaangażowania, a ich rodziny najbliższych, którzy byli dla nich... całym światem.

Są jednak gesty, które znaczą więcej niż słowa. Oddając honor Kolegom, którzy polegli w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych, policjanci w całym kraju oraz przedstawiciele innych służb mundurowych, a także innych instytucji dali wyraz szacunku i wdzięczności dla Tych, którzy służąc Polsce, oddali to co mieli najcenniejsze – własne życie.

Cześć Ich pamięci!!! Do dramatu doszło w piątek (1 grudnia) po godzinie 22:30. Poszukiwanego listem gończym 44-letniego Maksymiliana F. zauważyli patrolujący rejon ulicy Sudeckiej we Wrocławiu policjanci. Gdy zatrzymali go i wieźli do izby zatrzymań padły dwa strzały. Maksymilian F. strzelił do policjantów — jednego ranił za uchem, drugiego w okolicy skroni. Mundurowych znalazł w radiowozie przechodzący obok auta mężczyzna. Policjanci w stanie krytycznym trafili do szpitala. W poniedziałek obaj mundurowi zmarli.
 
Maksymiliana F. zatrzymano w sobotę po godzinie 9:30. Decyzją prokuratury spędzi w areszcie trzy miesiące. 44-latek usłyszał już zarzut próby zabójstwa, jednak po śmierci mundurowych prokuratura zmieni zarzuty "z próby zabójstwa" na "zabójstwo" dwóch policjantów. 44-letniemu Maksymilianowi F. grozi dożywocie.
adm
foto: Policja/Straż Graniczna
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Frania (12 grudnia 2023 20:49)
Ciekawe czemu tak nie oddawali hołdu jak skatowali Igora we Wrocławiu parę lat temu bo bo głąby dostali nowe zabawki.
PanRychu (7 grudnia 2023 16:36)
Te czarne BMW to wałbrzyskie ?
Obserwator (6 grudnia 2023 20:03)
To ku czci tej dziewczynki ktora zamarzala kilka godzin pod tym sklepem ? ;(
Patryk (6 grudnia 2023 19:29)
Cytuję użytkownika: okoprass
Cytuję użytkownika: Patryk
Cytuję użytkownika: Emeryt dyplomowany
https://oko.press/onet-pokazuje-tak-zabija-polska-policja
Przeczytałem ciekawy artykuł, dlatego jestem zdania że ludzie powinni posiadać broń i bronić się przed tymi bandytami
Dostać? A niby dlaczego mieli by dostać ? Zrób badania zdabadz uprawnienia i sobie kup. Jeśli się nadajesz oczywiście. Komuna na szczęście się skończyła
Akurat posiadam i uwierz uprawnienia nie są potrzebne
okoprass (6 grudnia 2023 17:50)
Cytuję użytkownika: Patryk
Cytuję użytkownika: Emeryt dyplomowany
https://oko.press/onet-pokazuje-tak-zabija-polska-policja
Przeczytałem ciekawy artykuł, dlatego jestem zdania że ludzie powinni posiadać broń i bronić się przed tymi bandytami
Dostać? A niby dlaczego mieli by dostać ? Zrób badania zdabadz uprawnienia i sobie kup. Jeśli się nadajesz oczywiście. Komuna na szczęście się skończyła
Patryk (6 grudnia 2023 13:14)
Cytuję użytkownika: Alfa
Cytuję użytkownika: Patryk
Ui im w dupe
I twojej starej we wszystkie dziury
Miło polska dziwko
Zosia (6 grudnia 2023 13:00)
Pod koniec listopada na Śląsku zginęło czterech górników.Obeszło się bez fajerwerków
Zygi (6 grudnia 2023 12:46)
Cytuję użytkownika: Patryk
Ui im w dupe
Jesteś chory i powinieneś się leczyć psycholu.
PanLach (6 grudnia 2023 12:43)
A ten od strzelania z granatnika jeszcze nie siedzi ?
Alfa (6 grudnia 2023 12:27)
Cytuję użytkownika: Patryk
Ui im w dupe
I twojej starej we wszystkie dziury
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

112 policja  |   wałbrzych  |   głuszyca  |   Boguszów Gorce  |   Straż Graniczna  |   Wrocław  |  

Ciężki sprzęt w Głuszycy — ruszają odwierty

Gość Dnia - Patryk Wild

Ruszyli w miasto... Roman Szełemej zbiera podpisy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij