Menu

Walczy z glejakiem. Rodzina prosi o pomoc

Trójka rodzeństwa z Wałbrzycha walczy o życie swojej mamy Krystyny. Kobieta cierpi z powodu złośliwego nowotworu mózgu. Terapię, która może uratować jej życie, wyceniono na około 300 tysiecy złotych.
Walczy z glejakiem. Rodzina prosi o pomoc
Krystyna Szmyt chorowała wcześniej na osteoporozę. Z tego powodu bardzo późno zdiagnozowano u niej glejaka, ponieważ wszystkie niepokojące objawy zrzucano na znaną wcześniej chorobę.
 
- Wszystko zaczęło się 17 października. W tym dniu Mama jadąc do Centrum w Wałbrzychu, aby zawiesić działalność na okres jesień / zima, zadzwoniła do mnie i powiedziała, że nie wie, gdzie jest urząd. Ta rozmowa zaniepokoiła mnie bardzo i dała odczucie, że coś jest nie tak. Od tego dnia nastąpiła dosłownie lawina zdarzeń. Moi bracia odwiedzili mamę, a Ona siedziała i patrzyła w jeden punkt w telewizorze, nie mogła donieść filiżanki z kawą do stołu, zaczęły mylić się Jej godziny. Mama była jakby splątana. Brat szybko umówił wizytę u internisty- przypuszczenia diagnozy lekarza koncentrowały się wokół depresji. Po powrocie od lekarza mama usiadła na krześle, patrząc się przed siebie, zdawała się być nieobecna. Wezwaliśmy karetkę. Wstępnym podejrzeniem lekarzy na szpitalnym oddziale ratunkowym był udar. Po kilku godzinach badań otrzymaliśmy wiadomość, która zwaliła nas z nóg - glejak w lewym płacie czołowym, a rokowania to kilka miesięcy życia - relacjonuje rodzina.
 
 
Kobieta ma przejść standardową procedurę leczenia, ale niestety jest ogromne ryzyko, że nowotwór powróci. Rodzina chciałaby poddać kobietę specjalistycznej terapii w Niemieckim Instytucie Immunologii Klinicznej w Kolonii, ale jest to procedura nierefundowana, a jej koszty oszacowano na około 300 tysięcy złotych.
 
 
- Naszym największym marzeniem jest, aby Nasza Mama jeszcze z nami żyła Walczymy tak jak ona zawsze dla rodziny, żebyśmy mogli się jeszcze razem sobą nacieszyć. Prosimy Was o pomoc finansową i modlitwę - pisze rodzina.
 
Wsparcia można udzielić za pośrednictwem serwisu pomagam.pl
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

ale (9 grudnia 2023 8:37)
Cytuję użytkownika: Dawid
Na serio nie mają kasy ?
ale kto?.. Pytasz o służbę zdrowia?
onkolog nr2 (8 grudnia 2023 23:53)
zioło niech zacznie jarać. Medyczna bez problemu ogarnie u lekarza pierwszego kontaktu
Dawid (8 grudnia 2023 23:10)
Na serio nie mają kasy ?
Marzena (8 grudnia 2023 20:36)
Już opini onkologa nie ma...nie wiem skąd tyle jadu w ludziach...
Xxx (8 grudnia 2023 8:08)
Panie onkolog, nikt nie pytał. Zajmij się swoją diagnozą,bo coś ewidentnie nie tak.
Marzena (7 grudnia 2023 11:14)
Onkolog....każdy może sobie tak napisać kolejna toksyczna osoba nienawidzę takich ludzi
Katarzyna (7 grudnia 2023 6:09)
Moja mama, z dokładnie tą samą diagnozą, żyła przez kolejne 10 lat, a było to ponad 20 lat temu, kiedy nie było takich specjalistycznych terapii. więc pana argument jest, za przeproszeniem, gówniany. Onkolog od siedmiu boleści...

Dodaj komentarz

pomagam  |   charytatywnie  |   nowotwór  |   glejak  |   terapia  |   leczenie  |  

Ruszają kolejne warsztaty terapii dla przewlekle chorych

Stan Darka się pogarsza. Nadal potrzebna pomoc

Kamienna Góra: Zebrali 15 tys. zł na rzecz Hospicjum dla Dzieci

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij