Menu

Leżeli pijani na mrozie. Niewiele brakowało, by zamarzli

Byli kompletnie pijani, leżeli na mrozie, nie mogli się samodzielnie poruszać. Z pomocą przyszli policjanci. 49-letnia kobieta i 65-letni mężczyzna z uwagi na zagrożenie życia zostali umieszczeni w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.
 

Leżeli pijani na mrozie. Niewiele brakowało, by zamarzli

Od tragedii było o krok.  Przed godziną 20:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która leży na stacji paliw w Podgórzynie (nieopodal Karpacza) na mrozie. Mundurowi pojechali na miejsce.

- Okazało się, że jest to znana im 49-letnia kobieta bez stałego miejsca zamieszkania. Znajdowała się w stanie upojenia alkoholowego i nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Temperatura była ujemna i w związku z zagrożeniem jej życia została ona umieszczona w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Około godziny 23.20 mundurowi znaleźli leżącego na chodniku na ulicy Wolności w Jeleniej Górze 65-letniego mężczyznę.

- Znajdował się również w stanie upojenia alkoholowego i nie mógł ustać na nogach. W związku z panującymi mrozami i zagrożeniem życia mężczyzny, został on przewieziony do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.- mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, często nietrzeźwe, które wieczorem i w nocy przebywają w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Nie bądźmy obojętni! Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

opr. adm
foto: Policja Dolny Śląsk
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

iks (6 grudnia 2023 17:48)
Cytuję użytkownika: Jonaszek
I co,mam żałować menda społecznej która chodzi nawalona ,kradnie itp? Byłoby 2 śmiecie mniej.
Dokładnie
Jonaszek (6 grudnia 2023 15:12)
I co,mam żałować menda społecznej która chodzi nawalona ,kradnie itp? Byłoby 2 śmiecie mniej.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   zima  |  

Zdewastował domek dla dzieci 45-latkowi grozi 5 lat więzienia

Uszkodzona rura z gazem na Nowym Mieście. Ewakuacja mieszkańców

Miała 2,5 promila. Wiozła autem 5-letnie dziecko

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij