Menu

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

Dwie osoby utknęły w Karkonoszach. Na skutek wyczerpania i wychłodzenia nie były w stanie kontynuować marszu. Ewakuował je GOPR. 

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

- Ciężkie warunki w Sudetach Zachodnich! Od kilku dni informujemy o trudnych warunkach w szczytowych partiach Karkonoszy. Po obfitych opadach śniegu szlaki są mocno zasypane, a miejscami zaspy osiągają nawet 2 metry! - informuje GOPR

Około godziny 15:00 ratownik dyżurny przyjął zgłoszenie od dwóch osób, które utknęły na grzbiecie. Na skutek wyczerpania i wychłodzenia nie były w stanie kontynuować marszu.
 
- Do działań zostało zadysponowanych 9 ratowników oraz 3 pojazdy (skutery śnieżne i quad). Niestety teren był na tyle niedostępny, że uniemożliwiał dotarcie do poszkodowanych pojazdami, ratownicy musieli więc podejść do nich pieszo. 
 
 
Po zabezpieczeniu termicznym oraz sprzętowym turystów ewakuowano ze szczytowych partii gór. Działania zostały zakończone około godziny 24:00. - informuje GOPR Karkonosze. 
 

foto: fb GOPR Karkonosze (Emil Makutynowicz)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Krzyś (20 grudnia 2023 13:34)
Czy dzisiaj jest 13 grudnia 1981 rok -Zamach na wolne media niby Koalicji Obywatelskiej ,ludzie co się dzieje czy Platforma dąży do rozlewu krwi ,ludzie na kogo wy głosowaliście
t (7 grudnia 2023 13:32)
Cytuję użytkownika: On,,
,,dlaczego dla takich debili ,którzy idą i przeceniają siły za akcję ratowniczą nie płacą,, Bawią się w turystów za publiczne pieniądze,, OBCIĄŻYĆ ZA AKCJĘ,,
To płacą składki zdrowotne i podatki.
On,, (7 grudnia 2023 8:14)
,,dlaczego dla takich debili ,którzy idą i przeceniają siły za akcję ratowniczą nie płacą,, Bawią się w turystów za publiczne pieniądze,, OBCIĄŻYĆ ZA AKCJĘ,,
Mrawy (6 grudnia 2023 23:06)
Cytuję użytkownika: Niemrawy
Ile wyniosła faktura dla tych cymbałów pseudo turystów którzy narażali życie ratowników?
nie interesuj sie bo kociej mordy dostaniesz.
Niemrawy (6 grudnia 2023 20:29)
Ile wyniosła faktura dla tych cymbałów pseudo turystów którzy narażali życie ratowników?

Dodaj komentarz

karkonosze  |   pomoc  |   ratownicy  |   gory  |   sudety  |   informacje  |   wydarzenia  |   wtv  |   telewizja  |   walbrzych  |   walbrzych24com  |  

Wypadek na Śnieżce. Turysta przetransportowany śmigłowcem do szpitala

GOPR szuka nowych ratowników

Straż Miejska uratowała młodego koziołka

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij