Menu

Mikołaj przyleciał do Aqua Zdroju i rozdał 300 paczek

Około 300 paczek rozdał Święty Mikołaj licznie zgromadzonym dzieciakom w Aqua Zdroju. Mikołajki zorganizowała Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień.

Mikołaj przyleciał do Aqua Zdroju i rozdał 300 paczek
6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wiele z nich znajduje prezenty o poranku, ale największą radość sprawia otrzymanie prezentu prosto z rąk Mikołaja. Od wielu lat Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień przygotowuje uroczystość dla dzieciaków ze swojej dzielnicy i nie tylko. Dzięki pomocnikom Świętego Mikołaja w tym roku udało się zorganizować aż 300 paczek.
 
- Święty Mikołaj przyleciał dziś do Wałbrzycha. Przed chwilą pan prezydent z dziećmi zapalili ozdobne światła w Śródmieściu, a teraz wizyta Mikołaja na Białym Kamieniu potwierdza, że dzieciaki czekały na to cały rok. Przez trzy dni razem z pomocnikami Mikołaja czytaliśmy listy i widzimy, że większość dzieci chce tego samego, głównie słodyczy - mówi Ryszard Nowak, przewodniczący RWS Biały Kamień.
 
 
Mikołajki na Białym Kamieniu są organizowane od ponad 30 lat. Z roku na rok impreza się powiększa i coraz więcej dzieciaków otrzymuje prezenty. Aby pomieścić wszystkich chętnych i zapewnić im dodatkowe atrakcje wydarzenie odbyło się na hali Aqua Zdroju.
 
- Po to właśnie jest Aqua Zdrój. Ma służyć dzieciom, młodzieży, sportowcom i nam wszystkim. Cieszę się, że jest wykorzystywany do zabawy i dawania radości dzieciom z okolicznych dzielnic. Jest z nami organizator pan Ryszard Nowak z RWS-u Biały Kamień, jest pani senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i są wałbrzyscy radni i cieszę się, że też mogę brać w tym udział - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
 
Dzień Świętego Mikołaja wprowadza nas już w okres świąteczny. Wśród wydarzeń kojarzonych z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia warto wspomnieć o Jarmarku Świątecznym, którego początkowo miało nie być w tym roku w naszym mieście, a ostatecznie okazuje się, że będzie większy, niż wszystkie dotychczasowe.
 
- Na Jarmark zapraszamy 15 grudnia, czyli mamy jeszcze trochę czasu. Będzie trwał do 23 grudnia. Widzimy ogromne zainteresowanie wystawców i praktycznie mamy wydzierżawione już wszystkie budki. Pojawi się wielu ciekawych wystawców m.in. ze zdrową żywnością, ozdobami świątecznymi, miodami... Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wałbrzycha. Jarmark będzie czynny od godzin porannych do godziny 18:00. To Będzie największy jak dotychczas wałbrzyski Jarmark i spodziewamy się ogromnego zainteresowania - twierdzi Roman Szełemej.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kakaowy ministrant (8 grudnia 2023 11:36)
Koszt nie pytam. Stać kogos
Super (7 grudnia 2023 22:39)
300 paczek, szacun

Dodaj komentarz

aqua zdrój  |   biały kamień  |   rws biały kamień  |   mikołaj  |   mikołajki  |   dzieci  |   prezenty  |  

Visual Concert - kultowy koncert muzyki filmowej i epickiej w...

Dziś randka w hali Aqua Zdroju - idziemy na mecz

10 lat z Miejskiego Programu Nauki Pływania

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij