Menu

Oszuści zaatakowali - wałbrzyszanin stracił ponad 70 tys. zł.

Ponad 70 tysięcy złotych stracił 55-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna został oszukany metodą "na pracownika banku".

 

Oszuści zaatakowali - wałbrzyszanin stracił ponad 70 tys. zł.

Mężczyzna odebrał telefon od osoby, która rzekomo miała być pracownikiem banku. W rozmowie oszust przekonywał, że pieniądze na koncie firmowym są zagrożone i należy szybko działać, żeby ich nie stracić. Oszust polecił przelać zgromadzone oszczędności na rezerwowe konto bankowe specjalnie utworzone na tę okazję.

- 55-latek, zamiast rozłączyć się i samemu zadzwonić na infolinię banku celem sprawdzenia takiego faktu, rozmawiając cały czas z rzekomym pracownikiem, autoryzował dwa przelewy na różne kwoty. Mężczyzna po czasie zorientował się, że padł ofiara oszustwa, ale po jego oszczędnościach nie było już śladu. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Mężczyzna stracił w sumie ponad 70 tysięcy złotych.


Policja ostrzega
Po raz kolejny przypominamy, by nie wierzyć w podobne historie. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że pracownik banku nigdy nie poprosi o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. Należy zawsze mieć świadomość, że wyświetlony numer telefonu lub nazwa banku nie są gwarancją, że rozmawiamy z prawdziwym przedstawicielem tej instytucji. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc do banku lub udając się do najbliższej placówki!

adm
foto:  ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Silsa (9 grudnia 2023 18:17)
Cytuję użytkownika: Stanisława
CZY WIECIE, ŻE NASZ POLSKI ORLEN JEST SPONSOREM NIEMIECKICH SKOCZKÓW ( MŁODSZEJ KADRY) ?????? CO NA TO YAROSŁAW? MAŁO TEGO, JEDNA Z NIEMIECKICH SKOCZNI MA W NAZWIE "ORLEN". OKRADLI POLSKICH KIEROWCÓW, ŻEBY WYWALAĆ N NIEMIECKICH SPORTOWCÓW I ICH OBIEKTY.
Nie spodziewaj się,że wyznawcom ;Jarozbawa; da to coś do myślenia. Oni są wypruci z mózgów.
Stanisława (9 grudnia 2023 13:19)
CZY WIECIE, ŻE NASZ POLSKI ORLEN JEST SPONSOREM NIEMIECKICH SKOCZKÓW ( MŁODSZEJ KADRY) ?????? CO NA TO YAROSŁAW? MAŁO TEGO, JEDNA Z NIEMIECKICH SKOCZNI MA W NAZWIE "ORLEN". OKRADLI POLSKICH KIEROWCÓW, ŻEBY WYWALAĆ N NIEMIECKICH SPORTOWCÓW I ICH OBIEKTY.
Marek (8 grudnia 2023 18:20)
Aco policja nie umie namierzyć kto zalorzyl konto na które założone zostało prze, kogo widać w policji kto pracuje żenada wszyscyy do wymiany z z Szymczakiem
Telemarketer bankowy (8 grudnia 2023 12:02)
Panie oszuście! Proszę dzwonić do niejakiego Romana Z Wałbrzycha.Tam jest co wyciągnąć.
Wodociagowy (8 grudnia 2023 11:18)
Cytuję użytkownika: Mira
Głupich nie sieją , sami się rodzą , takich ludzi to mi nie żal nawet jak odzyska te pieniądze za głupotę powinien oddać na chore dzieci
Debil. I taki prowadzi działalność gospodarczą. Jprd
Mira (8 grudnia 2023 11:16)
Głupich nie sieją , sami się rodzą , takich ludzi to mi nie żal nawet jak odzyska te pieniądze za głupotę powinien oddać na chore dzieci
Heniek (8 grudnia 2023 11:11)
Może bym zrozumiał seniora 80 letniego,ale nie rozumiem osoby w sile wieku.Jakim trzeba ,być naiwnym .Ostrzegają przed takimi telefonami z banku .Na wszystko madrzy,a dają się oszukać jak dzieci.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   oszustwo  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij