Menu

20 osób zatrzymanych - grupa zajmująca się przemytem narkotyków rozbita

Kilka kilogramów narkotyków, blisko 1800 krzewów konopi, a do tego nielegalną amunicję zabezpieczyli policjanci. Zatrzymano 20 osób. Grupa zajmująca się przemytem narkotyków przewiozła do Polski ponad 20 kilogramów różnego rodzaju narkotyków.


 

20 osób zatrzymanych - grupa zajmująca się przemytem narkotyków rozbita

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową sprawą przemytu narkotyków z zagranicy do Polski zajmowali się od dłuższego czasu. Nad sprawą pracowali policjanci z Lwówka Śląskiego i Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. Udało się rozbić zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się m.in. przemytem substancji odurzających z zagranicy.

20 osób zatrzymanych

Zatrzymano 20 osób, które usłyszały zarzuty między innymi "wytwarzania znacznych ilości środków odurzających, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nabyciem na terenie Niderlandów łącznie ponad 20 kilogramów marihuany, amfetaminy oraz haszyszu, a następnie wprowadzenie ich do obrotu na terenie województwa lubuskiego".

Ponad 5 kilogramów narkotyków i amunicja

Podczas przeszukań lokali, w których przebywali zatrzymani, mundurowi zabezpieczyli między innymi ponad 5 kilogramów marihuany, ponad 600 gramów amfetaminy, a także znaczne ilości  metamfetaminy, haszyszu, tabletek ecstasy i kokainy. U jednego z mężczyzn policjanci znaleźli 28 sztuk nielegalnej amunicji.

Plantacja konopi

W trakcie działań lwóweccy funkcjonariusze zlikwidowali również 7 miejsc, gdzie uprawiane były konopie indyjskie. Do policyjnego depozytu trafiło blisko 1800 krzewów w różnej fazie wzrostu.

Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania znacznych ilości narkotyków, wytwarzania, udzielania oraz wprowadzania ich do obrotu, a także uprawy konopi mogących dostarczyć znaczne ilości środków odurzających. Dwóch mężczyzn odpowiadać będzie również za posiadanie nielegalnej amunicji.

Wobec podejrzanych zastosowano areszty tymczasowe, dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe.opr. adm
foto: Policja w Lwówku Śląskim
redakcja@walbrzyh24.com

Komentarze

pp (9 grudnia 2023 12:47)
tusk o tym nie wiedzial?
Mariusz L. (8 grudnia 2023 13:46)
Za marihuane do więzienia, no to jest qrwa kabaret!

Dodaj komentarz

policja  |   prokuratura  |   112  |   narkotyki  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij