Menu

Cenne zwycięstwa siatkarzy i siatkarek

Zarówno panie z MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, jak i panowie z KPS Chełmiec Wałbrzych wygrali swoje sobotnie spotkania.

Drużyna żeńska podejmowała w sobotę w Hali Wałbrzyskich Mistrzów NTSK Komunalnik Nysa. Starcie nie należało do łatwych, choć po pierwszych dwóch setach wydawało się, że wałbrzyszanki są na dobrej drodze, by wygrać to spotkanie bez straty seta. Niestety w trzeciej rundzie przeciwniczki się obudziły i wygrały dwa kolejne sety. O wyniku spotkania zdecydował tie-break, w którym na szczęście lepiej zaprezentowały się panie z Chełmca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść wałbrzyszanek (25:21, 25:21, 21:25, 17:25, 15:12). MVP meczu została Ewa Woźniak.

Po 11 rozegranych spotkaniach MKS Chełmiec Wodociagi Wałbrzych zajmuje wysokie 3. miejsce w tabeli, choć należy podkreślić, że większość przeciwniczek z górnej części tabeli ma obecnie rozegranych mniej spotkań.

źródło: 2ligakobiet.volleystation.com

Panowie z KPS Chełmca Wałbrzych również zaliczyli udany występ w ostatniej rundzie, wygrywając na wyjeździe z MLKS Iwaniccy Gubin 3:1 (22:25, 25:11, 25:23, 25:13). Tu jak widać panowie odpuścili pierwszego seta, ale już w drugim i czwartym wyraźnie zdominowali rywali. Nagrodę MVP otrzymał libero Wojciech Stawiany. W przypadku drużyny męskiej każde zwycięstwo jest na wagę złota, ponieważ sytuacja w tabeli jest gorsza, niż u kobiet. Wałbrzyszanie po 11 spotkaniach mają na koncie zaledwie 13 punktów, co daje im 9. miejsce w tabeli.

źródło: siatka.org

Kolejne mecze obie drużyny rozegrają na wyjeździe. Panie 16 grudnia podejmować będą KS Silesia Częstochowa. Szykuje się bardzo emocjonujące spotkanie, ponieważ częstochowianki zajmują obecnie 1. miejsce w tabeli. Wcześniej, 13 grudnia planowany jest mecz męskiego Chełmca z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Przeciwnik na papierze wypada gorzej od naszego zespołu, bo zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, zatem liczymy na kolejne cenne punkty.