Menu

Dzierżoniów: 11-miesięczne dziecko w szpitalu z obrażeniami. Mogło dojść do przemocy.

Jak informuje TVN24 pracownicy Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu zaalarmowali policję, że do placówki trafiło niemowlę z obrażeniami, które mogły powstać na skutek przemocy. Zatrzymani zostali 20-letnia matka dziecka i jej 27-letni partner.

Dzierżoniów: 11-miesięczne dziecko w szpitalu z obrażeniami. Mogło dojść do przemocy.
Z informacji, które otrzymali dziennikarze TVN24 wynikało, że 11-miesięczną dziewczynkę do szpitala przy ulicy Fieldorfa we Wrocławiu przyniosła 20-letnia matka. Lekarzom miała powiedzieć, że niepokoi ją fakt, że dziecko dostało zeza.
 
- Podczas badań stwierdzono, że dziecko ma rozległe obrażenia, które mogły powstać na skutek stosowania przemocy - informuje kom. Marcin Ząbek z dzierżoniowskiej policji.
 
20-letnia matka i jej 27-letni partner zostali zatrzymani przez policję. Mężczyzna nie jest ojcem dziecka.
 
- Para mieszka na terenie Dzierżoniowa. Był jej przydzielony kurator, który jednak do momentu zatrzymania nie zdążył pojawić się w miejscu zamieszkania rodziny - informuje kom. Marcin Ząbek.
 
 
Policja zaznacza, że trwa wyjaśnianie, co doprowadziło do pojawienia się obrażeń.
 
- Para jest podejrzewana o spowodowanie obrażeń u dziewczynki. Zaznaczam jednak, że jesteśmy na bardzo wstępnym etapie działań. Dalsze kroki zależą od tego, co o stanie dziecka powiedzą biegli i jak ocenią prawdopodobny mechanizm powstania obrażeń - przekazuje komisarz Ząbek.
 
Na niedzielę zaplanowano przesłuchania świadków. Matka dziecka i jej partner przebywają w policyjnej izbie zatrzymań. Więcej o sprawie policja będzie mogła powiedzieć, kiedy poznany zostanie szerszy kontekst zdarzenia.
 
opr.plr
foto: ilustracyjne
źródło: TVN24
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Sa (12 grudnia 2023 17:45)
Zrobić im to samo co oni dziecku. I odebrać raz na zawsze im wszelkie prawa do dzieci na przyszłość.
Weronika (12 grudnia 2023 3:30)
Zdychaj w katuszach
Moni (11 grudnia 2023 10:36)
Oj Wiktoria jak mogłaś to zrobić własnemu dziecku...
Dzieciorób (11 grudnia 2023 9:40)
Cytuję użytkownika: Bezdzietny dziadek
To info dla kaczyńskiego, ta 20 letnia wyborczyni PiSu nie daje w szyję, ale za to rodzi dzieci i zapewne jest katoliczką
Dlaczego przyłożyłeś do tęgo rękę? Jestes współwinny!
Matrona (11 grudnia 2023 5:39)
Wiktoria Toczek jak mogłaś dopuścić by twój fagas podnosił rękę na dziecko
Antychryst (10 grudnia 2023 21:34)
Cytuję użytkownika: Jfk
Bo ćpaja dzbany. Testy robić jak pozytyw to ch..a uciąć, ci..e podwiazac i niech się ruc...ą
Amen
Jfk (10 grudnia 2023 20:34)
Bo ćpaja dzbany. Testy robić jak pozytyw to ch..a uciąć, ci..e podwiazac i niech się ruc...ą
Artur (10 grudnia 2023 20:25)
Po takich informacjach nie ręczę za siebie gdybym miał okazję dopaść sprawców.Qrwa mać!!!Jedenasto miesięczna dziewczynka.Dlaczego ten świat jest taki?
EL (10 grudnia 2023 19:14)
Takich "rodziców" po samych "podejrzeniach" pogonił bym do kamieniołomu kilofem machać...
Utylizator (10 grudnia 2023 18:28)
Cytuję użytkownika: Gienek
Cytuję użytkownika: Bezdzietny dziadek
To info dla kaczyńskiego, ta 20 letnia wyborczyni PiSu nie daje w szyję, ale za to rodzi dzieci i zapewne jest katoliczką
Dac im jeszcze na invitro.
Ty naprawdę nie wiesz,o czym piszesz? rozumiem,chcesz ;uszczypnąć; tylko nie wiesz gdzie; uszczypnij się w język.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

dzierżoniów  |   policja  |   112  |   przemoc  |   dziecko  |   szpital  |  

Zdewastował domek dla dzieci 45-latkowi grozi 5 lat więzienia

Uszkodzona rura z gazem na Nowym Mieście. Ewakuacja mieszkańców

Miała 2,5 promila. Wiozła autem 5-letnie dziecko

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij