Menu

Podpalił bezdomnego, później obserwował, jak się pali. Mężczyzna zmarł

Podpalił bezdomnego, później zapalił papierosa i patrzył, jak mężczyzna płonie i umiera. Do bestialskiego zabójstwa doszło w Świdnicy, 37-letni Damian S. jest już w areszcie, grozi mu nawet dożywocie.


 

 

Podpalił bezdomnego, później obserwował, jak się pali. Mężczyzna zmarł

Do tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę (z 7 na 8 grudnia) na jednym z podwórek w Świdnicy. 37-letni bezdomny Damian S. pił ze swoim znajomym (42-letnim również bezdomnym mężczyzną) alkohol. Później 37-latek podpalił mężczyznę i przyglądał się z boku, jak ten się pali. Mężczyzna zmarł.

Prokuratura po oględzinach miejsca zabezpieczyła monitoring.

- Widać na nim, że pokrzywdzony został podpalony przez inną osobę. W oparciu o materiał dowodowy ustalono mężczyznę, który dokonał podpalenia pokrzywdzonego i przedstawiono mu zarzut. 37-letni Damian S. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem tzn. działania umyślnego z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego poprzez podpalenie go. - informuje prokurator Marek Rusin ze świdnickiej Prokuratury Rejonowej.

Na zabezpieczonym filmie widać, jak mężczyzna pali papierosa i patrzy, jak jego znajomy pali się.

- Mężczyzna doznał szeregu obrażeń rozległych w tym zwęglenia części ciała, które skutkowały jego zgonem — mówi prokurator Marek Rusin.

37-latek nie przyznał się do winy, został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu od 15 lat więzienia do dożywocia. Dziś we Wrocławiu zaplanowano sekcję zwłok 42-latka.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
rdakcja@walbrzych24.com

Komentarze

*** (13 grudnia 2023 8:40)
dlaczego nie podano informacji o tym zbrodniarzu, jaka narodowość, którego ugrupowania wyborca, jakie wykształcenie
Krzysztof (12 grudnia 2023 10:15)
Monitoring tu trzeba bardzo uważać przykład ....na monitoringu widać jak ktoś dewastuje i okrada skarbonkę w kościele !zostaję aresztowany i okazuje się jakość nagrania jest kiepska a wzywający policję wyciąga pochopne wnioski skrzywdzono niewinnego człowieka i nawet przepraszam nie powiedzjano ..na Podzamczu więcej nie napiszę niech im Bóg daruje ....
Krzysztof (12 grudnia 2023 9:54)
Trzeba udowodnić winę .wydać wyrok a potem komntować ..uważajcie co piszecie możecie wyjść na durni...pozdrawiam .
Gienek (12 grudnia 2023 9:29)
Cytuję użytkownika: Lola
Aresztują a winy nie udowodniono mógł sam się podpalić czemu ludzie piszą takie bzdety najpierw 43 latek później ,37 latek niech się media zastanowią co piszą piszą że Damian s później piszą że Jan S to kogo w końcu aresztowali
Zagadka do rozwiązania.
Lola (11 grudnia 2023 20:01)
Aresztują a winy nie udowodniono mógł sam się podpalić czemu ludzie piszą takie bzdety najpierw 43 latek później ,37 latek niech się media zastanowią co piszą piszą że Damian s później piszą że Jan S to kogo w końcu aresztowali
Karol (11 grudnia 2023 17:57)
Dożywocie i karmić do końca życia? Z naszych podatków? A może zrobić mu to samo co on zrobił to i następny się zastanowi zanim zrobi coś złego. Podpalic zwyrodnialca i koniec.
Komuna STOP! (11 grudnia 2023 13:37)
Wyrwać hwasta!
benk (11 grudnia 2023 11:10)
Chcesz go zamknąć na dożywocie bez osadzania ? Ma więc on ma spędzić dożywacie we własnym mieszkaniu??
Utylizator (11 grudnia 2023 10:53)
Cytuję użytkownika: Heniek
Po co to cos sądzić.Zwyrodnialcow wyeliminować ze społeczeństwa,zanim znowu zaatakuja.Dożywocie ,bez osadzania !Może mu grozić?Znając życie wyjdzie po co najwyżej ,po 15 latach i będzie zerowal na naszych podatkach.
Na stos; tylko śmiecia na stos.
KrwawyLoLo (11 grudnia 2023 10:39)
Cytuję użytkownika: ???
Najpierw czytamy "37-letni Damian S. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym ". A później dowiadujemy się że "43-latek nie przyznał się do winy, został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu od 15 lat więzienia do dożywocia. Dziś we Wrocławiu zaplanowano sekcję zwłok 37-latka." A więc kto kogo podpalił, komu zrobiono sekcję zwłok?
Dziś akcja policji "alkohol i narkotyki" zdaje się że nie wszyscy po używkach zostali złapani na gorącym uczynku
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

112  |   porokurator  |   Świdnica  |   morderstwo  |   podpalił bezdomnego  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij