Menu

Dożywocie dla mordercy 10-letniej Kristyny z Mrowin

Dożywotnie więzienie dla Jakuba A., mordercy 10-letniej Kristiny z podżarowskiej wsi  Mrowiny — Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Sąd podwyższył zadośćuczynienie do 200 tys. zł, które Jakub. A ma zapłacić rodzinie zamordowanego dziecka.
 

 
 
Dożywocie dla mordercy 10-letniej Kristyny z Mrowin

Mężczyzna zamordował 10-latkę 13 czerwca 2019 roku. Dziewczynka wyszła tego dnia ze szkoły około godziny 13:00, jednak do mieszczącego się nieco ponad kilometr domu, już nie trafiła. Rozpoczęto poszukiwania dziewczynki, po kilku godzinach znaleziono w lesie, kilka kilometrów od wsi jej ciało.

Jak ustaliła prokuratura, Jakub A. udusił dziewczynkę, a później upozorował napad pedofila. Mężczyznę zatrzymano po kilku dniach. Jakub A. zabił dziecko, bo "stało na drodze do jego szczęścia" - był zakochany w jej matce. Sprawca wpadł kilka dni po zabójstwie.

W 2022 roku mężczyzna usłyszał wyrok dożywotniego więzienia. Dziś Sąd Apelacyjny we Wrocławiu podtrzymał wyrok z pierwszej instancji.

Czytaj też:
Dożywocie dla mordercy 10-letniej Kristyny z Mrowin
Areszt dla podejrzewanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny

 
 

adm
foto:
Dolnośląska Policja, Pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

JANEK (9 lutego 2024 22:25)
Czy ktoś pamięta jak pan Bodnar użalał się nad nim gdy założono mu kajdanki i ręce wykręcono do tyłu. RPO mówił jak tak można traktować człowieka, ale nic nie mówił o zamordowanej dziewczynce.
Richard (8 lutego 2024 23:10)
Jakim to trzeba być idiota żeby ruszyć takie dziecko Boże co najwyżej dotrzeć do domu anie zrobić takie bestialstwo brak słów
Człowiek z Buszu (8 lutego 2024 20:15)
Proponuję rozpocząć dyskusję nad przywróceniem najwyższej kary - tak wiem UE. Może w zamian dożywocie całkowicie bezwzględne (bez szans na wyjście, brak praw publicznych na zawsze). Szanowni Czytelnicy co Wy na ten temat?
Jprd (8 lutego 2024 19:33)
Cytuję użytkownika: automaniak
Gdyby zabił przy pomocy samochodu to dostałby max 12 lat odsiadki.A tak to życie ma zmarnowane.
Cos w tym jest. Browar wypić i cel pal. Zabiją i dostaje ile? 10,15 max? To już taka recydywa. Chcesz kogoś zabić to autem najtaniej pod kątem wyroku. Takie patologiczne prawo mamy. Zabójca to zabojca. Jeden zabije autem drugi nożem trzeci butelka. Jakie to ma znaczenie dla zabitego?
automaniak (8 lutego 2024 17:41)
Gdyby zabił przy pomocy samochodu to dostałby max 12 lat odsiadki.A tak to życie ma zmarnowane.
Marko (8 lutego 2024 16:30)
Jeśli miał jakiś majątek (Auto,dom itd) to zrobią egzekucję z tego i pieniądze uzyskane z tego trafia na poczet zadośćuczynienia dla rodziny tyle ile będzie tyle będzie.. Jeśli nie to praca w zakładzie karnym wszystko co tam zarobi będzie wpływało do rodziny... Ale w artykule nic nie ma niestety,że trafił do więzienia terapeutycznego. Dla świrusów niestety...
Zosia (8 lutego 2024 15:50)
200 tyś,załamie się jak 2x2
Debet (8 lutego 2024 15:45)
A niby jak ma za to zapłacić?
Wacek (8 lutego 2024 15:39)
Nie możliwe żeby miał aż takie oszczędności

Dodaj komentarz

morderstwo  |   policja  |   Mrowiny  |   10-letnia Kristina  |  

Zdewastował domek dla dzieci 45-latkowi grozi 5 lat więzienia

Uszkodzona rura z gazem na Nowym Mieście. Ewakuacja mieszkańców

Miała 2,5 promila. Wiozła autem 5-letnie dziecko

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij