Menu

To będzie rok remontów w Głuszycy

W Głuszycy odbyło się spotkanie noworoczne. Burmistrz, Roman Głód podsumował zeszłoroczne inwestycje i opowiedział o planach na 2024 rok. Jak zapowiada- Mieszkańcy będą musieli przyzwyczaić się do widoku koparek na ulicach. 

To będzie rok remontów w Głuszycy

Najważniejszą inwestycją, która może rozwinąć Głuszycę jest geotermia. 2,5 kilometrowy odwiert ma zostać wykonany za około 3 tygodnie.

Przeczytaj o tym więcej: Głuszyca: 2,5 kilometrowy ''odwiert prawdy'' coraz bliżej

Wśród inwestycji, które zostały zrealizowane i są w trakcie finalizowania, burmistrz Głuszycy, Roman Głód wymienił między innymi:

Dodatkowe kursy autobusowe z Wałbrzycha do Głuszycy. 

Przeczytaj o tym więcej: Dwa nowe kursy do Głuszycy i Jedliny-Zdroju

Wśród inwestycji była m.in budowa platformy widokowej na Gomólniku Małym. 

- Atrakcja turystyczna, która jest rozpoznawalna przez wszystkich turystów. Nie tylko na Dolnym Śląsku, ale mogę śmiało powiedzieć, że w Polsce. Dzięki temu, udało się stworzyć nowe szlaki turystyczne, które pojawiły się na wszystkich mapach turystycznych. Zarówno polskich, jak i czeskich. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 

Pozostałe inwestycje to m.in.

- Remont dachu oraz montaż instalacji fotowoltaicznej na szkole podstawowej nr 3.

- Instalacja fotowoltaiczna na budynku Centrum Kultury - Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

- Każdy wie, że Głuszyca to zielona energia. Przytoczę ranking, który ukazał się w tamtym roku. Gmina Głuszyca jest na ósmym miejscu w Polsce. Pod względem wydatkowanych środków na zieloną energię w przeliczeniu na jednego mieszkańca. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.

- Modernizacja boiska sportowego w Głuszycy. Modernizacja boiska w Sierpnicy.

- Budowa łącznika ulic Piastowskiej i Kolejowej.

 

 

- Nowe oświetlenie uliczne przy ul. Dworcowej.

- Bezpieczne usuwanie azbestu z terenu gminy.

- Remont dachu świetlicy wiejskiej w Głuszycy Górnej.

- Było to bardzo technicznie zaawansowane zadanie, które dobiega końca. Myślę, że już w lutym będziemy mieli przyjemność spotkać się na nowej sali. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 

- Strefa aktywności gospodarczej w Głuszycy. 

- Wsparcie dla inicjatyw obywatelskich.

- Tor rolkowy i ekorozwiązania. 

W 2023 roku w Głuszycy było dużo remontów i już zapowiedziano kolejne. To także remonty dróg. 

- Uciążliwe remonty drogowe, na które najpierw narzekamy, dzwonimy do urzędu, a później cieszymy się, kiedy te prace zostały zakończone. Tych remontów zostało wykonanych bardzo dużo, ale sami Państwo wiecie, że wiele dróg na terenie gminy wymaga poprawy, przebudowy. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 

 Głuszyca będzie stawiać m.in nowe budynki mieszkalne. Jeden z nich ma powstać przy ul. Dolnej.

- Nowe budynki, nowe mieszkania. Tylko tak możemy przyciągnać nowych mieszkańców do naszej gminy. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 

Przeczytaj też:  Głuszyca chce zatrzymać obecnych i przyciągnąć nowych mieszkańców

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wooooooo (10 lutego 2024 8:24)
, dlaczego teraz jest taki p*****lec na ten zielony ład ,zielona energia,,,,, Wymysł kołchozu,,,a tam samo pendalstwo i ankocholicy,,,,
antyunia (9 lutego 2024 20:22)
to my obywatele jesteśmy władzą a urzędnicy są naszymi pracownikami bo żyją z naszych podatków
Obserwator (9 lutego 2024 20:03)
Wiecznie ci sami ludzie są tam gdzie przemawia ta władza. Sala zostaje wypełniona statystami w postaci dyrektorek szkół, przedszkoli i poległych im pracowników , pań z koła gospodyń, uczestników uniwersytetu trzeciego wieku. Normalni mieszkańcy rzadko się pojawiają ponieważ ten urząd niczego im nie daje. Zielona energia i dofinansowania są na dachach znajomych tej władzy oraz ludzi pracujących w urzędzie, cała reszta mieszkańców odbija się, zawsze się znajdzie jakiś haczyk żeby nie dostali dofinansowania. Poprzednio głos oddany na Pana burmistrza, ale oprócz chwalenia się na fb tym co zrobił, ta władza ma wiele wad a w szczególności to obojętność na normalnego mieszkańca, dobrze mają tylko znajomi i ich rodziny. Pan burmistrz swojej poprzedniczce wytykał zarobki, jednak gdy już został burmistrzem jego zarobki również są na bardzo wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

inwestycje  |   gluszyca  |   remonty  |   spotkanie  |   noworoczne  |  

''Kino Pod Słonecznikiem'' w Głuszycy

Sudecka Żyleta wystartowała. Około 500 piechurów na trasie

Rondo na Moniuszki - przesunięto przetarg

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij