Menu

Internetowa oszustka w rękach kłodzkiej policji

Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniej kobiecie, która oszukiwała przy sprzedaży internetowej. Kobieta na jednym ze znanych portali społecznościowych oferowała towar, którego nie posiadała. Kupujący zatem wpłacali pieniądze - od kilkudziesięciu do kilkuset złotych - ale paczek z zamówionym produktem nigdy nie otrzymali.

Internetowa oszustka w rękach kłodzkiej policji
Oszustka wystawiała na jednym z portali społecznościowych dziecięcą odzież w atrakcyjnych cenach, następnie, gdy miało dojść do transakcji, wyłudzała kod BLIK, po czym w bankomatach wypłacała pieniądze. W ten sposób kobieta oszukała różne osoby z całej Polski. Przestępczy proceder trwał od ubiegłego roku. We wszystkich przypadkach działanie 27-latki było bardzo podobne.
 
Kobieta niejednokrotnie oferowała ten sam produkt różnym osobom w bardzo niskich cenach. Następnie kontaktując się poprzez komunikatory społecznościowe, czyli celowo pomijając oficjalne kanały komunikacyjne portalów sprzedażowych, uzgadniała warunki finansowe. Nie chcąc wzbudzać podejrzeń, często podawała się za inne osoby. W niektórych przypadkach prosiła swoich klientów o przelew pieniędzy na telefon lub na rachunki bankowe, które wykorzystywała do celów przestępczych. Za każdym razem po przekazaniu pieniędzy na wskazane konto, kontakt ze sprzedającą się urywał, a kupujący nigdy nie otrzymywali zamówionego towaru.
 
Intensywne działania policjantów Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy pozwoliły ustalić tożsamość podejrzanej. Okazała się nią 27-letnia mieszkanka województwa podkarpackiego, która przyjechała kontynuować swój proceder przestępczy na ternie powiatu kłodzkiego, gdzie została zatrzymana.
 
 
Policjanci po zebraniu materiału dowodowego przedstawili jej zarzuty popełnienia oszustw. Okazało się, że kobieta oszukała wiele osób z terenu województwa dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Sprawa jest rozwojowa, policjanci wciąż ustalają kolejne osoby, które mogły zostać oszukane przez podejrzaną.
 
Jak się okazało 27-latka w czerwcu ubiegłego roku opuściła zakład karny, gdzie odbywała karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz odpowiadać będzie w warunkach powrotu do przestępstwa, dlatego w tym przypadku grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
 
opr.plr
foto: KPP w Kłodzku
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

kłodzko  |   policja  |   112  |   internet  |   oszustka  |   sprzedaż online  |  

Zdewastował domek dla dzieci 45-latkowi grozi 5 lat więzienia

Uszkodzona rura z gazem na Nowym Mieście. Ewakuacja mieszkańców

Miała 2,5 promila. Wiozła autem 5-letnie dziecko

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij