Menu

Powstanie tu 12 mieszkań komunalnych

Będzie to pierwszy budynek z windą na wałbrzyskim Sobięcinie, powstanie tu 12 mieszkań komunalnych, a nowi lokatorzy wprowadzą się tu już na wiosnę. Dobiega końca remont budynku przy ulicy 1 Maja 82.

Powstanie tu 12 mieszkań komunalnych

Budynek został poddany gruntownej przebudowie Zlikwidowano częsć piwnic, wstawiono pierwszą na Sobięcinie windę i wymieniono wszystkie okna i drwo. Nowy, elegancki wygląd dostała też elewacja budynku. Trwają prace wkończeniowe. Powstanie tu 12 mieszkań komunaknych o łącznej powierzchni 600 metrów kwadratowych. 

 

 adm
foto: walbrzych24. / użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Tyl (12 lutego 2024 18:22)
Cytuję użytkownika: Adam
Korygujcie teksty, bo wstyd
Ocena za tekst ,+1.Kto to redaguje?
Taaak... (12 lutego 2024 17:54)
A miało to być wszystko wyburzone. Jako wyeksploatowane i nienadające się do remontu. Mieszkańców wyrzucono. Zainstalowano ich w nowych miejscach, gdzie do dziś mają trudności z integracją w tych nowych miejscach. I co się zmieniło? Ano Unia kazała wydawać pieniądz na pudrowanie nieboszczyków, to się teraz pudruje. Chociaż taniej i skuteczniej byłoby wszystko to wyburzyć i zabudować na nowo. Cały kwadrat dzielnicy, aż po galerię. Wyburzyć, uporządkować, rozplantować. Niska zabudowa wielorodzinna i domkami jednorodzinnymi w niewielkich ogródkach. Wystarczyłoby nawet rozparcelować i rozsprzedać za jakieś uczciwe kwoty wraz z projektem, który tam miałby być realizowany. Można było zmienić oblicze dzielnicy. Ale na to Unia wydawać pieniędzy nie każe, tylko na bezsensowną zupełnie "rewitalizację" starych ruder, które tak, czy inaczej pozostają starymi ruderami, tyle że ze styropianową dekoracją na elewacji. Sorry, ale na nowym gazobetonie te sztukaterie trzymają się równie dobrze. Jeśli już komuś się marzył archaiczny anturaż.
Krzysiek (12 lutego 2024 13:12)
Zlikwidowano częsć piwnic, wymieniono okna i drwo... Nie traktujcie ludzi jak debili, których sami zatrudniacie, nie zniżajcie nas czytelników do waszego poziomu. Dziecko w 5 klasie napisałoby ten tekst bez błędu redaktorzyno marny.
Wooooooo (12 lutego 2024 12:40)
A czemu nie piszecie , że są nadal blokady,,,,,???? ,,hitlerowskie niemcy zabronili ,,,
Adam (12 lutego 2024 12:36)
Korygujcie teksty, bo wstyd

Dodaj komentarz

Kolejna kamienica po remoncie (FOTO)

Sobięcin w remoncie - tak zmienia się Wałbrzych

Powstanie tu kolejnych 12 mieszkań komunalnych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij