Menu

Czy wakacje kredytowe będą przedłużone ?

Co dalej z wakacjami kredytowymi ? We wtorek, jak wynika z opublikowanego porządku obrad, projektem zakładającym przedłużenie wakacji kredytowych ma zająć się rząd. Jak mają wyglądać wakacje kredytowe ?
 

 

Czy wakacje kredytowe będą przedłużone ?
Wakacje kredytowe, to przede wszystkim chwila finansowego oddechu dla kredytobiorców. Można było skorzystać z nich w latach 2022-2023. Polegały one na tym, że osoby, które zaciągnęły kredyt mieszkaniowy i znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, mogły zawiesić spłatę kredytu (w 2022 roku zapłatę dwóch rat, a w 2023 roku czterech rat). W minionych latach nie było brane pod uwagę kryterium dochodowe.

We wtorek rząd ma się pochylić nad nowelizacją ustawy wspierającej kredytobiorców. Jak poinformowano, projekt zakłada, że kredytobiorcy będą mogli zwiesić raty, ale pod pewnymi warunkami. W grę wchodzi zawieszenie 4 rat (po jednej na kwartał, w pierwszym kwartale br. tylko w marcu) i pod warunkiem, że rata kredytu przekracza 35 procent dochodu. 
 
 
 
adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

igor (12 lutego 2024 14:19)
Oby nie. Pisowskie biedaki biora 800 plus, kredyty i zyja ponad stan. Zakala Polski.

Dodaj komentarz

Wziął 7 kredytów na niepełnosprawnego brata

20-letnia oszustka wzięła kredyt i nie zamierzała go spłacić

Wziął 3 tys. zł kredytu, teraz grozi mu 8 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij