Menu

Tunel na S3 prawie gotowy. Zobacz przejazd

Tunel na fragmencie drogi ekspresowej S3 na odcinku Bolków–Kamienna Góra prawie gotowy. Do otwarcia tunelu jeszcze chwilka - informuje wykonawca prac. Już teraz można zobaczyć jak wygląda tunel przed otwarciem
 
Tunel na S3 prawie gotowy. Zobacz przejazd

Tunel ma 2300 metrów

Budowa odcinka drogi ekspresowej S3 Bolków - Lubawka (granica państwa) podzielona została na dwa odrębne zadania: Bolków - Kamienna Góra Północ oraz Kamienna Góra Północ - Lubawka (granica państwa). W ramach obu inwestycji powstanie łącznie ponad 31-kilometrowy odcinek trasy S3, który połączy się w przyszłości z czeską autostradą D11.  
 
Bolków - Kamienna Góra Północ
 
Na odcinku pomiędzy węzłami Bolków i Kamienna Góra Północ zostanie wybudowana dwujezdniowa droga ekspresowa S3 o długości ok. 16,1 km. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Powstają tu również dwa dwunawowe tunele drogowe - tunel TS-26 o długości ok. 2300 m, pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice, oraz tunel TS-32 o długości ok. 320 m niedaleko miejscowości Gostków.   
 
Tunel drogowy TS-26
 
 
Drążenie tunelu od strony portalu południowego rozpoczęło się w grudniu 2020 roku, od strony północnej  w marcu 2021 roku.  Konstrukcja tunelu TS-26 to dwie nawy główne:
- lewa (wschodnia) o długości 2 301,88 m 
- prawa (zachodnia) o długości 2 272,2 m, 
- osiem przejść ewakuacyjnych poprzecznych i jeden przejazd awaryjny w środku tunelu. 
 
Dłuższy tunel wydrążony został metodą górniczą w technologii NATM (ang. New Austrian tunnelling method, pol. Nowa austriacka metoda), która została wybrana m.in. ze względu na budowę geologiczną górotworu, przekrój poprzeczny tunelu oraz jego długość.

red
video: fb Porr
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jak (13 lutego 2024 8:33)
Cytuję użytkownika: Bombowy gosc
Będzie gdzie się schować przed bombardowaniem ruskich. Nato nam nie pomogą.na to nie licz. Pomarańczowy z usa się wypiął na nato. Zostaliśmy sami.znowu.
Odporny na bombardowanie
Taaak... (12 lutego 2024 18:02)
Piękne nam tunele, latoś, budują. Się będą łączyć z Czeskimi autostradami, tylko, że w snach wyłącznie. Przecież Czesi dawno już powiedzieli, że nie mają zamiaru tam autostrady przyłączać, bo im to do niczego niepotrzebne. Zmieniło się coś? Bo nie śledziłem sprawy w ostatnim czasie.
Bombowy gosc (12 lutego 2024 17:54)
Będzie gdzie się schować przed bombardowaniem ruskich. Nato nam nie pomogą.na to nie licz. Pomarańczowy z usa się wypiął na nato. Zostaliśmy sami.znowu.
MC (12 lutego 2024 17:29)
Powinien tam od razu powstać odcinkowy pomiar predkości żeby ograniczyć wypadki

Dodaj komentarz

tunel  |   s3  |   droga  |   stare  |   bogaczowice  |  

Wypadek na trasie Struga-Stare Bogaczowice. Kierowca w szpitalu

Wycięli drzewa, będzie remont drogi

Na Odlewniczej gorzej niż na księżycu (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij