Menu

Rondo na Moniuszki - przesunięto przetarg

O tydzień przesunięto termin składania ofert na przebudowę skrzyżowania Moniuszki i Sikorskiego (można je składać do 20 lutego). Oprócz remontu 650-metrowego odcinka, zamiast skrzyżowania powstanie rondo. Być może już za tydzień poznamy wykonawcę.

 

 
 
Rondo na Moniuszki - przesunięto przetarg

To jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Wałbrzychu. Dochodzi tu do wielu wypadków. Ma tu powstać tzw. rondo turbinowe. Odcinek Moniuszki od skrzyżowania z Sikorskiego w stronę dzielnicy Gaj do wiaduktu kolejowego woła o pomstę do nieba. Praktycznie nie sposób przejechać drogą, by nie wpaść w dziurę. W ramach inwestycji mają też powstać chodniki i ścieżka rowerowa.

Miasto ogłosiło przetarg na remont drogi i przebudowę skrzyżowania. Pierwotnie oferty miały zostać otwarte we wtorek 13 lutego. Miasto przesunęło datę o tydzień. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 20.02.2024 r. o godzinie 12:00.

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jorg (13 lutego 2024 9:43)
Wygram przetarg , moja oferta to cztery znaki i puszka farby.
analityk medyczny (12 lutego 2024 22:46)
Ile razy można pisać, że sygnalizacja świetlna jest wielokrotnie tańsza, do tego szybsza i prostsza do zrobienia, sam romanus geniusz tłumaczył tutaj w tym szmatławcu, że ronda się w tym miejscu na zboczu góry po prostu zrobić nie da !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ulicę Moniuszki od krzyżówki do wiaduktu warto byłoby wysypać piachem, choć dla sprawnej firmy, zdjęcie frezem wierzchniej warstwy i położenie nowej to praca na od piątku godz. 17.00 do poniedziałku godz. 4.00 . Romcio przypomnij sobie czasy gdy studiowałeś we wrocku, wtedy bardzo często remonty najważniejszych krzyżówek robiono od piątku wieczorem do poniedziałku rano i jakoś tam było to możliwe, tylko jakoś w twojej wsi się tego nie daje zrobić
Analityk miejski (12 lutego 2024 19:57)
Cytuję użytkownika: Wooooooo
,,a cóż to,,,faworyt nie zdążył złożyć,,,????
Lub nie wpłynęły żadne oferty.Potencjalni wykonawcy widać pamiętają umowę ratusza z myśliwym od dzików, czy tą na remont hotelu w Książu.
Wooooooo (12 lutego 2024 19:37)
,,a cóż to,,,faworyt nie zdążył złożyć,,,????

Dodaj komentarz

Moniuszki  |   Sikorskiego  |   rongo  |   drogi Wałbrzzych  |   remonty dróg  |  

Przebudowa Moniuszki i budowa ronda — wpłynęły dwie oferty

Będzie remont Wrocławskiej, Ogrodowej, Długiej i Beethovena

Będzie rondo na skrzyżowaniu Moniuszki i Sikorskiego. Ogłoszono...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij