Studenci wybierają PWSZ

Trwają rekrutacje na studia w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa i na Wydziale Techniczno-Inżynieryjnym Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu. Są jeszcze wolne miejsca. Największym zainteresowaniem cieszy się logistyka. 

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej od lat namawia studentów do pracy i nauki w naszym mieście. Najwyraźniej absolwenci szkół średnich wzięli sobie te słowa do serca, bo kierunki proponowane na PWSZ w Wałbrzychu cieszą się sporym zainteresowaniem - zwłaszcza logistyka. 
 
Wśród studiów zaocznych najchętniej wybierana jest także logistyka i administracja. Z powodu niewystarczającej liczny chętnych nie udało się jednak uruchomić żadnego kierunku w ramach studiów popołudniowych. Nowością w tym roku są studia podyplomowe, które są szczególnie skierowane do osób pracujący w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. 
 
- Zainteresowanie jest większe niż w roku ubiegłym, po lipcowej rekrutacji mieliśmy ponad 100 osób więcej przyjętych na studia niż w zeszłym roku - mówi rzecznik prasowy PWSZ w Wałbrzychu, Edward Szewczak – W przypadku pielęgniarstwa możemy przyjąć 60 osób, połowa miejsc była zajęta w pierwszym naborze.
 
 
 
 
W Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu zdecydowano się otworzyć w tym roku tylko jeden kierunek – mechatronikę pojazdów. Są jeszcze wolne miejsca. 
 
- Przygotowanych było 60 miejsc i obecnie, podczas 5 rekrutacji, wolne są jeszcze 23 miejsca - mówi rzecznik prasowy Politechniki Wrocławskiej, Michał Ciepielski. 
 
Rekrutacja na PWSZ w ramach drugiego naboru potrwa do 30 września. Dokumenty na wałbrzyskim wydziale Politechniki Wrocławskiej można składać do 14 września. 
 
 
W.Blicharz
foto:walbrzych24.com
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno