Skończyły się wakacje, potrzebna krew

Jak zwykle po wakacjach w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu jest spore zapotrzebowanie na krew.  Wynika to przede wszystkim ze zwiększonej liczby wypadków w okresie letnim oraz tego, że wielu stałych krwiodawców wyjeżdżało na wakacje i rzadziej pojawiało się w centrum. 

 
- Zapotrzebowanie jest duże, raczej zaspokajamy potrzeby wałbrzyskich szpitali, ale bywają okresowe zapotrzebowania na określone grupy krwi. Radzimy sobie w ten sposób, że lekarze sugerują bliskim i rodzinie chorych by krew oddawali. Zachęcamy i prosimy o oddawanie krwi, bo choć postęp medycyny jest niezaprzeczalny, to krwi nie można niczym zastąpić - mówi specjalista ds. promocji krwiodawstwa, Teresa Kamińska. 
 
Jeśli jesteś zdrowy, w wieku od 18 do 65 lat i pragniesz komuś pomóc - podziel się krwią. Zjedz lekkostrawny posiłek, weź ze sobą dokument tożsamości z aktualnym zdjęciem i numerem pesel i zgłoś się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.
 
W wałbrzyskim centrum krew można oddawać w poniedziałki w godz. 7.00 – 13.30 i w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 8.00-12.00. 
 
 
W.Blicharz
foto:walbrzych24.com
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno