Dyscyplinują rzecznika starosty
Radni powiatowi klubu PO przywołują rzecznika wałbrzyskiego starosty, Grzegorza Łuczko do porządku. Chodzi o wyrażanie swoich poglądów i opinii w komunikatach prasowych kierowanych do dziennikarzy.
 
 
 
Wszystko zaczęło się od decyzji radnych, że nie będzie transmisji z sesji rady powiatu na żywo w internecie, ale będzie rejestrowany dźwięk. Podczas sesji dwóch radnych zrezygnowało z prac komisji rewizyjnej, a rzecznik Grzegorz Łuczko wygłosił opinię  

- Być może radni obawiają się większej przejrzystości spowodowanej powyższą zmianą, gdyż dotychczas posiedzenia Komisji Rady nie były rejestrowane i społeczeństwo nie miało możliwości się z nimi zapoznać. 
 
Prywatnymi opiniami Grzegorza Łuczko zbulwersowany jest radny PO, Jarosław Buzarewicz.
 
- Ciężko jest mi powiedzieć, czy są to prywatne opinie rzecznika, czy stanowisko Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. Wydaje mi się, że jednak rzecznik nie powinien komentować zachowania poszczególnych radnych. Rzecznik reprezentuje urząd w mediach i jest odpowiedzialny za kontakt z wszystkimi środkami przekazu. Nie powinien wprowadzać mieszkańców w błąd. - mówi radny rady powiatu, Jarosław Buzarewicz.
 
Rozmawiałem dzisiaj z Panem radnym Lipińskim. Argumentował, że ma swoje inne powody, żeby tutaj nie łączyć tego z uchwałą o rejestracji i nagrywaniu rozmów. - mówi rzecznik starosty wałbrzyskiego, Grzegorz Łuczko. 
 
Dzisiaj zarówno w naszej rozmowie, jak i piśmie przesłanym do mediów, rzecznik starosty wałbrzyskiego, Grzegorz Łuczko sprostował swoją wypowiedź i jak mówi - jest to jego opinia, a nie stanowisko starosty i Zarządu Powiatu. 
 
Najwidoczniej rzecznik nie widzi nic złego w zawieraniu prywatnych opinii w komunikatach kierowanych do dziennikarzy. 

red
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno