Wernisaż wystawy prac Edwarda Lutczyna

15 września o godz. 18.00 w Galerii pod Atlantami odbędzie się wernisaż wystawy „Edward Lutczyn. Stare i... nowe". Ekspozycja składa się z plansz pokazujących przebieg kariery oraz z oryginalnych prac artysty: ilustracji, rysunków satyrycznych i plakatów.

Już kilka pokoleń czytelników bawi i zaskakuje pomysłowością w ciągu wielu lat wspaniałej kariery rysownika. To, że dzieje się tak do dziś, udowodni również nasza wystawa. Na retrospekcji ujrzymy wiele jego twórczych twarzy: Lutczyn – przyjaciel dzieci, Lutczyn – satyryk, nie omijający żadnych tematów. Ale także Lutczyn jako projektant czy plakacista. Wystawa ma za zadanie zaprezentować go jako wszechstronnego artystę, wspaniałego erudytę o niesamowitym warsztacie graficznym. Do obejrzenia duża ilość oryginałów, z których część pokazana zostanie po raz pierwszy publicznie.

 

 

16 września o godz. 11.00 w Galerii pod Atlantami odbędzie się otwarte spotkanie warsztatowe z Edwardem Lutczynem, podczas którego artysta będzie rysował wraz z publicznością.

kama
foto: użyczone

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno