Pomylili ptaki
Rok czekaliśmy na poprawę tablic informacyjnych wokół Jeziora Bystrzyckiego przy Zagórzu Śląskim. Turyści nadal są wprowadzani w błąd, a ścieżka edukacyjna, która miała informować o lokalnych gatunkach przedstawia dzięcioła i drozda, które... występują w Ameryce Północnej.
Gatunki które w Polsce nie występują, brak rzetelnych informacji i karygodne błędy na tablicach informacyjnych zauważyliśmy już w zeszłym roku. Informowaliśmy już wtedy urzędników gminy Walim o pomyłkach, które zauważył przyrodnik, Krzysztof Żarkowski.  Zaniedbania są rażące i najwyraźniej tablice zostały przygotowane niedbale, albo nikt nie wziął pod uwagę tego, że błędy wyjdą na jaw i ktoś będzie domagał się ich poprawienia. 
 
- Będąc tu kiedyś na spacerze odkryłem szereg poważnych błędów, ścieżka edukacyjna ma edukować i stanowić pewien trzon informacyjny dla turystów. Jest tu opis bociana, bardzo enigmatyczny, występują też błędy gramatyczne. Zaprezentowany został gatunek dzięcioła północnoamerykańskiego, który oczywiście tu nie występuje bo takich ptaków w Polsce nie ma. Właściwie w opisie każdego ptaka jest jakiś błąd - mówi przyrodnik, Krzysztof Żarkowski.
 
Zaraz po tym jak zauważyliśmy błędy skontaktowaliśmy się z osobą, która miała być odpowiedzialna za przygotowanie tablic. Mimo że czekaliśmy rok, błędów na tablicach nie poprawiono. Pracownica Urzędu Gminy w Walimiu stwierdziła, że to dlatego, że po naszym materiale nikt z naszej redakcji się do niej nie zgłosił i nie pomógł jej w poprawieniu pomyłek. By zająć się tym na własną rękę, najwyraźniej zabrakło motywacji lub też liczono, że błędów nikt więcej nie zauważy.
 
Podczas naszego spotkania, urzędniczka stwierdziła, że nie tylko ona odpowiada za treści na tablicach i myślała, że spotkanie będzie miało charakter roboczy, dlatego odmówiła komentarza. Nie potrafiła też powiedzieć kiedy błędy zostaną poprawione. Jak długo jeszcze tablice w Zagórzu Śląskim będą informować o występowaniu tam gatunków z Ameryki Północnej? 
 
 
 
 
 
red
foto:K.Żarkowski
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno