Wieża na Borowej: kompromis coraz bliżej

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i Gmina Jedlina-Zdrój zawierają kompromis w sprawie budowy wieży widokowej na górze Borowa. Burmistrz Jedliny-Zdroju, Leszek Orpel spotkał się ze starostą Jackiem Cichurą, obie strony wyraziły wolę współpracy. 

Ustalono skład grupy roboczej, która przygotuje kompromisowy projekt porozumienia w sprawie wspólnej realizacji inwestycji

Przypomnijmy, że starostwo wycofało się z dofinansowania budowy wieży zadeklarowaną kwotą 200tyś.  Prawo nie zezwala na przekazanie dotacji celowej jednostce skarbu państwa. W związku z tym, nie może być to przekazane w ramach tej dotacji.

- Wszystko jest na dobrej drodze, starostwo wszystko w komunikacie powiedziało. Wypracowujemy porozumienia, na które obie strony się zgodziły. Po podpisaniu tego porozumienia na pewno wszyscy zostaną poinformowani. Jest wola współpracy po obu stronach i wszystko wskazuje na to, że problem zostanie rozwiązany pozytywnie, z korzyścią przede wszystkim dla turystów. - mówi zastępca burmistrza Jedliny-Zdrój, Romuald Wysocki.

Zadeklarowane 200 tyś może być przeznaczone na inne inwestycje realizowane w Jedlinie-Zdroju.

 

 

pm

foto: archiwum

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno