Midas z Wałbrzycha
Złota poligrafia wytwarzana we własnym domu. Wałbrzyszanin, Zbigniew Jagielnicki opracował własną technikę, która polega na nadrukowywaniu złotych obrazów na czarny papier. Wśród nich znalazł się także komiks o poszukiwaniach Złotego Pociągu.
 
Wyświetl galerię 1/5
Zbigniew Jagielnicki swojemu nietypowemu hobby oddaje się od lat. Jak sam przyznaje, dopracowanie techniki zajęło mu kilka lat. Choć w tej chwili stworzenie obrazka zajmuje zaledwie kilka minut, początki były żmudne. 
 
- Trudno nazwać samą technikę, w zasadzie wymyśliła to moja wnuczka gdy miała 8 lat. Wymyślanie ostatecznego kształtu trwało metodą prób i błędów około 10 lat. W tej chwili wykonanie jest proste - mówi Zbigniew Jagielnicki.
 
Sztuka Zbigniewa Jagielnickiego wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom, choć wysyłał obrazki w wiele miejsc, na ogół zdobywają jedynie wyróżnienia, bo jego prace oceniane są poza konkursem.
 
- Przychodziły różne nagrody, ale i informacja, że żaden z moich obrazków nie brał udziału w konkursie. Szanowne jury nie przewidziało takiej techniki. Niedawno wysłałem mój Złoty Pociąg na międzynarodowy konkurs, ale już domyślam się jaki będzie werdykt - mówi Zbigniew Jagielnicki.
 
Zbigniew Jagielnicki bardzo chętnie dzieli się swoim warsztatem i wiedzą , zachęca do współpracy wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak pracuje i tworzy swoje dzieła. Jeśli spodobały wam się jego złote obrazki skontaktujecie się z naszą redakcją. 
 
 
W.Blicharz
foto:K.Żarkowski
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno