Na ul. Słowackiego nie zaparkujesz
Na ulicy Słowackiego już nie zaparkujesz. Asystent prezydenta Wałbrzycha tłumaczy, że centra miast bez samochodów to trend europejski. Z taką decyzją nie zgadzają się jednak właściciele sklepów i punktów usługowych znajdujących się przy tej ulicy.
 
Wyświetl galerię 1/6
Zlikwidowano miejsca parkingowe po prawej stronie ul. Słowackiego jadąc w kierunku Placu Magistrackiego. Ustawiono plastikowe blokady, a strażnicy miejscy pilnują, czy wszyscy stosują się do nowych przepisów. By zapewnić kierowcom możliwość zaparkowania przygotowywane są nowe miejsca parkingowe – tłumaczy asystent prezydenta Wałbrzycha.
 
- Miejsca parkingowe zostały niejako przeniesione na plac, który został przygotowany przez miasto około 30 metrów dalej przy ul. Kilińskiego, niedaleko ulicy Rycerskiej - mówi asystent prezydenta Wałbrzycha, Arkadiusz Grudzień – Przy ul. Słowackiego zostały wyznaczone dwa miejsca dla dostawców oraz dla osób niepełnosprawnych.
 
Centrum miasta bez samochodów – zdaniem Arkadiusza Grudnia, dzięki tym zmianom Wałbrzych wpisuje się w europejski trend zmniejszania ruchu samochodowego w sercu miasta. 
 
- Te działania wpisują się w ogólny trend, jaki panuje w centrach miast nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Chodzi o uspokajanie ruchu kołowego i przywracanie przestrzeni dla pieszych, a także zachęcanie do korzystania z transportu publicznego czy rowerów - mówi asystent prezydenta Wałbrzycha.
 
Z taką decyzją nie zgadza się wielu właścicieli sklepów i punktów usługowych przy ul. Słowackiego, którzy uważają, że utrudni to pracę dostawcom i zniechęci klientów. Ich zdaniem brak miejsc parkingowych bezpośrednio przełoży się na straty finansowe – nie każdy będzie chciał fatygować się do sklepu, przy którym nie można zaparkować.
 
- Jesteśmy z tego powodu niezadowoleni, dostawcy nie mogą dostarczyć nam do sklepu towaru, muszą parkować dalej i wozić produkty wózkami. Firma ma z tym problemy - mówi sprzedawczyni w jednym ze sklepów przy ul. Słowackiego, Wiesława.
 
- Na pewno będziemy mieli mniejszą liczbę klientów, nikomu nie będzie chciało się tutaj przychodzić z Placu Grunwaldzkiego, dostawcy też będą mieli problemy, zwłaszcza kiedy przyjadą kilkoma busami. Użalali się na to także kurierzy, którzy mają problem z przesyłkami. Powinien być tutaj parking – mówi  sprzedawczyni w jednym ze sklepów przy ul. Słowackiego, Iza.
 
 
W.Blicharz
foto:K.Żarkowski
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno