Nie zatrzymała się do kontroli - grozi jej do 5 lat

Nawet do 5 lat więzienia grozi 43-letniej mieszkance powiatu dzierżoniowskiego. Kobieta uciekała przed policją ulicami Dzierżoniowa. Jeżeli okaże sie że była pod wpływem narkotyków - może stracić prawo jazdy nawet na 15 lat. 


 

Dzierżoniowscy policjanci podczas patrolu zauważyli samochód, który wyprzedza na skrzyżowaniu inne auta. Samochody, które jechały z naprzeciwka, zmuszone były zjechać na bok by uniknąć zderzenia. Gdy policjanci postanowili zatrzymać auto, kierowca  przyspieszył i jechał środkiem jezdni zmuszając inne samochody do gwałtownego hamowania oraz zjechania na pobocze. Policjanci zablokowali radiowozem ścigane auto, kierowcą okazała sie 43-letnia mieszkancka powiatu dzierzoniowskiego. Na widok policjantów zamknęła się w samochodzie, nie chciała wyłączyc silnika ani otworzyc drzwi.
W pewnym momencie kobieta próbowała nawet ruszyć, ale została zablokowana przez kierowcę samochodu dostawczego. Ponieważ kierująca nadal próbowała kontynuować jazdę, interweniujący policjanci zmuszeni byli wybić szybę w jej aucie, a jeden z funkcjonariuszy wyciągnął ze stacyjki kluczyki.

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta jest trzeźwa, jednak ze względu na jej zachowanie wskazujące na możliwość znajdowania się pod wpływem środków odurzających, od 43-latki pobrano krew do badania.
 
Mieszkanka powiatu dzierżoniowskiego odpowie teraz za przestępstwo związane z niezatrzymaniem się do kontroli, za które grozi kara do 5 lat więzienia i naruszenie szeregu przepisów ruchu drogowego. Jeśli okaże się, że kierowała pod wpływem środków odurzających, grozi jej dodatkowo zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

kama
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno