Sąd oddalił pozew Marka Kubali - przedsiębiorca nie poddaje się

Sąd Okręgowy w Świdnicy oddalił pozew wałbrzyskiego przedsiębiorcy Marka Kubali, który od lat walczy o odszkodowanie i obciążył go kosztami procesowymi strony przeciwnej w kwocie 1000zł.

Marek Kubala prowadził w Wałbrzychu salon samochodowy Seata. W 2000 roku został zatrzymany, postawiono mu kilka zarzutów, między innymi przemytu aut, przebijania numerów rejestracyjnych, korupcji, posługiwania się sfałszowanymi opiniami technicznymi, zaniżania wartości pojazdów czyli oszustwo celne przez które Skarb Państwa miał stracić 450 tys. zł. Przedsiębiorca trafił do aresztu. Po miesiącu Marek Kubala opuścił areszt, jednak w salonie samochodowym nie było już aut, zostały zabrane. Banki domagały się natychmiastowej spłaty kredytów i przystąpiły do windykacji. Marek Kubala stracił firmę, wówczas rozpoczął walkę.


- Sąd okręgowy w Świdnicy oddalił mój pozew o odszkodowanie w procesie cywilny, uznając że nastąpiła powaga rzeczy osądzonej. To znaczy, że wcześniej sąd karny, który prowadził odszkodowanie rozstrzygnął moje roszczenie. Oczywiście ja się z tym nie zgadzam, ponieważ to Sąd Apelacyjny we Wrocławiu Wydział Karny skierował mnie do procesu cywilnego. Mamy takie sprzeczne ze sobą rozstrzygnięcia prawne. Zresztą sam sąd powiedział, że  to duży problem prawny. To postanowienie będzie podlegało zażaleniu. - mówi Marek Kubala

Jak mówi Marek Kubala w rozmowie z nami – Cały czas na rozstrzygnięcie czeka skarga w Trybunale Konstytucyjnym, to będzie kluczowy moment w całej sprawie, który rozstrzygnie o przyznaniu odszkodowania.
 

 

pm

foto: WTV

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.

Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno