Skarga na burmistrza Mieroszowa

Prokurator rejonowy w Wałbrzychu wystąpił do Rady Miasta Mieroszowa ze skargą na działania podejmowane przez burmistrza Marcina Raczyńskiego. Podczas sesji większość radnych uznała jednak skargę za niezasadną. 

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadziła dwa postępowania związane z działaniami burmistrza Mieroszowa. Jak wynika z naszych informacji jedna z pracownic miała pozwać burmistrza za to, że kazano jej wykonać prace, która nie leżały w zakresie jej obowiązków. Wtedy burmistrz dopisał do jej listy zadań dodatkowe obowiązki. Na dokumentach z zakresem jej obowiązków miano też wpisać wcześniejszą datę by w tej sposób udowodnić jej, że nie miała racji. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu.
 
- Zarzuty dotyczyły poświadczenia nieprawdy w dokumentach nadających obowiązki poszczególnej części pracowników Urzędu Miejskiego w Mieroszowie. To postępowanie zakończono postanowieniem o umorzeniu postępowania przeciwko burmistrzowi - mówi prokurator rejonowy w Wałbrzychu, Marcin Witkowski.
 
Kolejne postępowanie, które stało się przedmiotem skargi na działania burmistrza Raczyńskiego dotyczyło zawiadomienia złożonego przez Grupę Sztolniową „Klin” oraz Stowarzyszenie Miłośników Historii „Odyn”. 
 
- Zawiadomienie dotyczyły nieprawidłowości, jakich w ich ocenie dopuścił się burmistrz Mieroszowa, chodziło między innymi o pomówienie tychże podmiotów o zachowania i nieprawidłowości. Burmistrz wykorzystał na swoim prywatnym blogu internetowym dokumenty urzędowe, które zostały złożone w związku ze złożoną na niego skargą – informuje prokurator Witkowski.
 
W tym przypadku również prokurator nie dopatrzył się znamion przestępstwa, postępowanie zostało umorzone. 
 
Mimo to, zdaniem prokuratora burmistrz wykorzystał swoje uprawnienia i dlatego prokurator zwrócił się do rady by ta oceniła działania Marcina Raczyńskiego. Większość radnych, podczas sesji, zagłosowała jednak za uznaniem skargi za niezasadną. 
 
red
foto:walbrzych24.com
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno