Niebezpieczny szyb

Jakiś czas temu informowaliśmy o niezabezpieczonym wejściu do szybu kopalnianego w  wałbrzyskiej dzielnicy Gaj. Podczas naszej ostatniej wizyty rozpoczęły się prace zabezpieczające, sprawdziliśmy jak to miejsce wygląda aktualnie.

Wyświetl galerię 1/8

Wejście do szybu kopalnianego Henryk na wałbrzyskim Gaju nie stwarza już zagrożenia, co prawda wlot do szybu nie został zabetonowany, ale jest otoczony płotem, który powinien skutecznie zapobiec wpadnięciu do niego spacerowiczów lub dzieci.

Szyb nie stwarzał wcześniej zagrożenia, jego wylot był zabezpieczony tzw. „korkiem”. Gruz i śmieci, zwożone w to miejsce, spowodowały zawalenie się konstrukcji i odsłonięcie wejścia do szybu.  Po otrzymaniu sygnałów od mieszkańców, Miejski Zakład Usług Komunalnych otoczył wlot do szybu płotem i siatką.

 Płot zapobiega wpadnięciu do szybu przypadkowych osób i zwierząt, ale czy powstrzyma amatorów przygód i eksploracji?

 

 

pm

foto: K.Żarkowski

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno