Książ - Pamiętajmy o ogrodach

Czym byłby Zamek Książ bez jego pięknych ogrodów? Właśnie ukazała się książka, która opowiada o przyrodzie, bez której perła Wałbrzycha nie byłaby tym samym.

Bogato ilustrowana praca naukowa nosi nazwę konferencji, której jest  jest pokłosiem. „Pamiętajmy o ogrodach” było spotkaniem, w którym wzięli udział specjaliści z dziedziny nauk przyrodniczych, humanistycznych i historycznych. Książka dotyczy wielu aspektów parku książańskiego.

- O unikalności Zamku Książ świadczy mariaż kultury z naturą, to że pojawia się on jak statek na zielonym morzu. To jest wyjątkowy widok, który zachwyca wszystkich. To predestynuje Zamek Książ, aby stał się pomnikiem historii, aby znalazł się na liście obiektów chronionych UNESCO. Miejmy nadzieję, że kiedyś do tego dojdzie. - mówi prezes Fundacji im. Księżnej Daisy Von Pless, Mateusz Mykytyszyn.

Jedną z osób mających największy wpływ na książańskie ogrody była ksieżna Daisy Von Pless.

- Z tej książki można się dowiedzieć jak ogromy wpływ miała Daisy na to jak zmieniały się ogrody książańskie na przełomie XIX i początku XX wieku, ale same ogrody w Książu powstały w ozdobnym aspekcie, powstały już w XVII wieku. Od ponad 400 lat znajdują się w tym samym miejscu. Do dziś cieszą oko i dają szczęście turystom. - mówi prezes Fundacji im. Księżnej Daisy Von Pless, Mateusz Mykytyszyn.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Muzeum Narodowego  we Wrocławiu we współpracy z Fundacją im. Księżnej Daisy Von Pless i Zamkiem Książ.

 

pm

foto: WTV

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno