ZUS kształci uczniów

,,Lekcje z ZUS" w Zespole Szkół nr 7 w Wałbrzychu. To już czwarta edycja projektu edukacyjnego, w ramach którego uczniowie zdobywają wiedzę o ubezpieczeniach, składkach i zakładaniu własnej działalności gospodarczej.

Wyświetl galerię 1/4
 
W ramach projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” w każdej ze szkół, która zgłosiła się do udziału w programie przeprowadzane są cztery 45-minutowe lekcje o ubezpieczeniach, składkach, emeryturze i prowadzeniu firmy.  
 
- Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Powiemy między innymi o tym, jaki jest cel ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia nam przysługują kiedy opłacamy składki na ubezpieczenia społeczne oraz o tym jak w przyszłości założyć własną działalność gospodarczą  - mówi  koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w ZUS w Wałbrzychu, Magdalena Walter.
 
W Zespole Szkół nr 7 w lekcjach biorą udział 23 osoby, głównie uczniowie z klas o profilu technik ekonomista. 
 
- Temat ZUS-u nie jest naszym uczniom obcy, ponieważ kształcą się u nas technicy ekonomiści i temat związany z ubezpieczeniami społecznymi jest szeroko poruszany. „Lekcje z ZUS” prowadzone przez pracowników placówki są bardzo pożyteczne dla uczniów - mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu, Katarzyna Nieć.
 
Finałem „Lekcji z ZUS” i sprawdzeniem wiedzy zdobytej przez uczniów jest olimpiada - „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zwycięzcy olimpiady mogą zdobyć między innymi indeksy na wybrane uczelnie w kraju.
 
W.Blicharz
foto:K.Żarkowski
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno