Wałbrzych stolicą śmiechu

20 i 21 października Wałbrzych stanie się miastem żartu i humoru.  Podczas KopalniaKa wystąpi 6 kabaretów konkursowych, a także mistrzowie w swoim fachu -  Grzegorz Halama i Piotr Bałtroczyk.

Wyświetl galerię 1/8
Kiedyś PrzeWAŁka, dzisiaj KopalniaK to wydarzenie organizowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Za jego sprawą Wałbrzych już po raz dziewiętnasty stanie się stolicą kabaretu. Ogólnopolska Giełda Kabaretowa odbędzie się w Sali Łańcuszkowej w Starej Kopalni.
 
KopalniaK to przede wszystkim konkurs kabaretów i stand`uperów – w tym roku również, spośród kilkudziesięciu zgłoszeń wybrano sześć kabaretów, które zaprezentują się jurorom i wałbrzyskiej publiczności. Pula nagród to 10 tysięcy złotych. Swoje programy zaprezentują także starzy wyjadacze, czyli Grzegorz Halama oraz Piotr Bałtroczyk. 
 
- W tym roku 6 bardzo dobrych kabaretów, które wybraliśmy do części konkursowej. Zaprezentują się one pierwszego dnia, później o swoim intymnym życiu opowie Grzegorz Halama. Natomiast 21 października wielka gala i wręczanie nagród - mówi dyrektor WOK, Jarosław Buzarewicz.
 
W skład jury wchodzą: Grzegorz Halama - polski aktor kabaretowy, filmowy, teatralny i parodysta, Piotr Plewa - satyryk, aktor krakowskiego Teatru STU i warszawskiego Teatru Capitol i Rampa oraz Karina Kąsek - prowadząca audycję „Kąsek Żartu” na antenie studenckiej stacji UJOT.FM. I
 
- Proszę sobie wyobrazić, że podczas dotychczasowych 18 edycji przeWAŁkowaliśmy na naszej scenie aż 124 kabarety - mówi Jarosław Buzarewicz.
 
Okazuje się, że KopalniaK to także kuźnia talentów. Przed laty w konkursie brali m.in.: udział: Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Smile, Kabaret Skeczów Męczących, Neo-Nówka, Czesuaf, Grupa Rafała Kmity, Jurki, Słuchajcie.
 
W.Blicharz
foto:K.Żarkowski
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno