Wernisaż wystawy DOLOK Michała Puszczyńskiego

W Starej Kopalni będzie można zobaczyć prace autorstwa Michała Puszczyńskiego. Artysta przez dwa dni na żywo demonstrował publiczności jak tworzy swoją rzeźbę. 

Wyświetl galerię 1/3
Masywne, monochromatyczne rzeźby ceramiczne, które kojarzą się z pierwotnymi formami architektury – tak wygląda twórczość Michała Puszczyńskiego. Artysta na oczach publiczności budował jedną z rzeźb, demonstrując techniki ceramiczne, których używa do tworzenia swoich prac.
 
- Prowadzę demonstrację technik ceramicznych i buduję rzeźbę na żywo, na oczach publiczności. Ta rzeźba również będzie częścią wystawy. Takie tworzenie daje możliwość kontaktu z publicznością, zazwyczaj jesteśmy obecni na wernisażach i prezentujemy rzeczy, które są już gotowe. Tu jest trochę odwrócona sytuacja, publiczność może zadawać pytania, a także zobaczyć jak wiele pracy trzeba w to włożyć  - mówi artysta Michał Puszczyński
 
Michał Puszczyński wykorzystuje ceramikę jako główne medium. To prekursor wykorzystania dalekowschodnich metod wypalania ceramiki w Polsce. Brał udział w ponad 200 wystawach, sympozjach i projektach artystycznych w Europie, USA,  Azji. Uzyskał stopień doktora w 2013 roku, pracuje jako adiunkt w Katedrze Ceramiki na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP Wrocław.
 
- Prace, które będą prezentowane podczas wystawy powstawały przez  5 lat. Pierwszy raz będę prezentował swoje prace w Starej Kopalni. To naprawdę świetne miejsce i przestrzeń wystawiennicza - mówi Michał Puszczyński.
 
12 października o godz. 17.00 w Starej Kopalni odbędzie się wernisaż wystawy rzeźby ceramicznej autorstwa Michała Puszczyńskiego: DOLOK. Wystawa będzie prezentowana do stycznia przyszłego roku.
 
W.Blicharz
foto:K.Żarkowski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno