Wyburzenia na Sobięcinie

Trwa rozbiórka budynku przy ul. 1 Maja 116. Prace prowadzone są przez Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Wyświetl galerię 1/11
 
 
To nie jest jedyny budynek w tej okolicy, który niebawem zniknie. Planowana jest też rozbiórka nieruchomości przy ul. 1 Maja 114 oraz budynku przyległego do Zakładu Aktywności Zawodowej. 
 
- Trwa wyburzanie jednego budynku, które robimy sami. Wyburzanie drugiego budynku zlecimy firmie zewnętrznej. Mamy problem z budynkiem przylegającym do ZAZu, chcielibyśmy go rozebrać jeszcze w tym roku, ale nie wiem czy to się uda ze względu na to, że Tauron umieścił w nim swoje urządzenia, które zasilają okoliczne budynki w energię elektryczną. Zanim go usuniemy Tauron musi to przebudować i to jest niezależne od nas - mówi zastępca dyrektora ZDKiUM w Wałbrzychu, Bogusław Rogiński.
 
 
 
Wyburzenia są prowadzone w związku z planowaną przebudową skrzyżowania ulic 1 Maja i II Armii. W pierwszej kolejności usuwane są te w złym stanie technicznym, których stopień zużycia wynosi ponad 70%.
 
W planach jest także wyburzenie kilka zagrażających zawaleniem budynków w dzielnicy Sobięcin na tzw. „Palestynie”. Zniknąć z powierzchni ziemi mają nieruchomości przy ulicach: Św. Barbary, Wschodniej i Średniej. Zanim jednak tak się stanie, mieszkańcy muszą otrzymać lokale zastępcze. Na drodze do wyburzenia niektórych obiektów stoi też fakt, iż są one pod ochroną konserwatora zabytków. 
 
W.Blicharz
foto:K.Żarkowski
 
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno