Forum Samorządowe

Ponad 1600 samorządowców z całej Polski – prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, starostowie, marszałkowie i radni spotkali się na Forum Samorządowym w Warszawie. Celem spotkania było zjednoczenie się w sprawie ochrony samorządności w Polsce.

Na spotkaniu w Warszawie, pojawiła sie mięzy innymi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

- Myślę, że to największe zgromadzenie samorządowców ostatnich lat. W obronie praw obywateli musimy działać wspólnie i solidarnie. Wyraziliśmy zdecydowany sprzeciw wobec wprowadzanych i zapowiadanych przez rząd zmian prawa samorządowego – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Samorządowcy krytycznie odnieśli się nie tylko do zmian proponowanych w ordynacji wyborczej, ale też do bieżących działań rządu, który zwiększając zadania samorządu, nie zwiększa adekwatnie do tego środków. Narzuca również siłowo pewne rozwiązania, jak choćby w przypadku ostatniej zmiany w systemie oświaty, gdzie samorządy, które są odpowiedzialne za organizację sieci szkół, pozbawione zostały mocy decyzyjnej jako organ prowadzący.

W czasie obrad przyjęto przez aklamację apel przedstawicieli środowisk samorządowych i Kartę Samorządności w której przypomina się wszystkie najważniejsze zasady na jakich opiera się samorząd lokalny w naszym kraju.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

wb

foto:walbrzych24.com
 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno