Po pożarze: Chcą pomóc przedsiębiorcom
Władze Świebodzic i spółki IPD, właściciela hali, która spłonęła w czwartkowym pożarze deklarują pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku pożaru. W hali działało 
kilka firm. 
- Gmina deklaruję wszelką pomoc i wsparcie, jesteśmy w  stanie zaoferować już pomieszczenia do prowadzenia działalności biurowej, jeśli chodzi o hale jest do dyspozycji pomieszczenie o pow. 1200 metrów kwadratowych – mówi burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz.
 
Kożuchowicz obiecuje też, że zaangażuje się w działania by przedsiębiorcy uzyskali preferencyjną pomoc finansową by można było jak najszybciej odbudować infrastrukturę.
 
W poniedziałek, 20 marca, odbędą się oględziny obiektu i wówczas będzie wiadomo, czy nadaje się on do dalszego użytku, w jakim zakresie i od kiedy. Jest to bardzo istotne dla przedsiębiorców, którzy wynajmowali pomieszczenia w hali. Swoją działalność prowadziło tam kilka firm, najbardziej ucierpiała lakiernia proszkowa, której pomieszczenie spłonęło doszczętnie wraz ze sprzętem. To tu było zarzewie ognia – zapaliła się zaledwie roczna sprężarka, będąca jeszcze na gwarancji. 
 
- Jestem w kontakcie z Ministerstwem Rozwoju, IPD jest w strukturach właścicielskich Skarbu Państwa, więc może będzie można tą ścieżką uruchomić jakąś pomoc – mówił wicewojewoda, Kamil Zieliński. Jaka miałaby być to pomoc – nie wiadomo. 
 
Prezes spółki IPD, która jest właścicielem hali która spłonęła, Łukasz Kwadrans  zapewnił, że spółka będzie dążyć do tego, by jak najszybciej umożliwić przedsiębiorcom wznowienie działalności.
 
- Szukamy dla Państwa obiektów zastępczych, na ten moment posiadamy takie w Wałbrzychu, ale mam nadzieję, że po poniedziałkowym spotkaniu będziemy wiedzieli więcej. Mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie z naszej strony, chociażby wykonanie nowego podłączenia energii dla tych firm, które mogłyby kontynuować działalność w części, które nie ucierpiała w wyniku ognia – mówi Kwadrans.

Do pożaru doszło w czwartek (16 marca) około godziny 15-tej. Dym z palących się zakładów był na tyle niebezpieczny, że zamknięto znajdujący się w pobliżu sklep wielkopowierzchniowy. Pożar gaszono niemal 9 godzin. 
 
- Pożar rozpoczął się  w lakierni proszkowej, gdzie awarii uległa sprężarka. Pożar rozprzestrzenił się na teren hali, na miejsce przyjechało w sumie 17 jednostek ratowniczo – gaśniczych, 8 jednostek ochotniczej straży pożarnej. Łącznie było 25 pojazdów i 73 strażaków. - mówi  rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy   Jacek Kurczyński.

Pożar w Świebodzicach - zobacz zdjęciaZapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

opr. adm
foto: użyczone

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno