Grzegorz Łuczko nie jest już asystentem starosty

Grzegorz Łuczko dotychczasowy asystent starosty powiatu wałbrzyskiego , nie pełni już swojej funkcji, ale nadal pracuje w starostwie. Budzi to podejrzenia radnych opozycyjnych.

Łuczko przestał być asystentem w wyniku zmiany przepisów. Pracownicy samorządowi mogą  być zatrudniani tylko na stanowiskach urzędniczych. Grzegorz Łuczko pracuje aktualnie w dziale promocji wałbrzyskiego starostwa powiatowego.

- Jest to spodowane zmianą w przepisach. Likwidacja stanowiska w schemacie organizacyjnym to kwestia zarządu. Opozycyjni radni nie rozumieją jednej rzeczy, był ogłoszony konkurs na stanowisko urzednicze. W tym naborze wzięły udział trzy osoby, akurat ja byłem w komisji konkursowej. To, że pracownik wygrywa ten konkurs to jest to, że był najlepiej przygotowaną osobą. Wszyscy mieli równe szanse, nie było tu żadnego kumoterstwa. - mówi wicestarosta powiatu wałbrzyskiego, Krzysztof Kwiatkowski.

- Jest przepis, który tę sprawę reguluje. Jest to sprawa, która dotyczy nie tylko powiatu wałbrzyskiego, ale i całego kraju. Jesat przepis, do którego trzeba się dostosować. Dotyczy zasad pracy asystentów wójtów, burmistrzów, starostów, prezydentów.W przypadku powiatu wałbrzyskiego, asystent nie jest już asystentem, ale jest pracownikiem działu promocji. No taką decyzję podjął Pan Starosta. - mówi radny rady powiatu, Jarosław Buzarewicz.

 

pm

foto: archiwum

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno