Katastrofa w Świebodzicach: gra Niebieski Wieloryb jedną z hipotez

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy nadal bada przyczyny kwietniowej katastrofy w Świebodzicach, na skutek której zginęło 6 osób. Jedną z hipotez jest gra Niebieski Wieloryb. Prokuratura otrzymała anonimowy list w tej sprawie.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 8 kwietnia. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był wybuch gazu, na skutek którego zawaliła się kamienica.  W wyniku tragedii zginęło 6 osób, a 4 zostały ranne. W akcji ratunkowej uczestniczyło około 200 strażaków.
 
Niebieski Wieloryb to gra, której uczestnicy, najczęściej dzieci, wykonują przez 50 dni zadania zlecane im przez koordynatora. Każdego dnia uczestnik otrzymuje jedno polecenie, które dotyczy między innymi samookaleczenia, unikania snu, oglądania psychodelicznych filmów, a finalnie - samobójstwa. 
 
Jak przyznaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk, Niebieski Wieloryb to mało prawdopodobna przyczyna tragedii, jednak pracownicy prokuratury otrzymali anonimowy list w tej sprawie i sprawdzają czy mogła być to przyczyna katastrofy.
 
- Jest to bardzo mało prawdopodobne, aczkolwiek badamy tę okoliczność, bo taką anonimową informację otrzymaliśmy - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk – Mamy zabezpieczone telefony osób, które mieszkały w tej kamienicy, bo w tę grę miałby grać któryś z mieszkańców kamienicy. Telefony te badamy pod tym kątem. 
 
Jak przyznaje Tomasz Orepuk najprawdopodobniej przyczyną tragedii był wybuch gazu. Na razie nie wiadomo jednak czym był on spowodowany, wyjaśni to ekspertyza zespołu biegłych, którzy nadal nad tym pracują. 
 
W.Blicharz
foto:walbrzych24.com
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno