Wycięto drzewa na rondzie w Szczawnie Zdroju
Wycięto drzewa na szczawieńskim rondzie na Placu Wolności. Mieszkańcy Szczawna pytają czy wszystko  odbyło się zgodnie z prawem, burmistrz Marek Fedoruk tłumaczy, ze drzewa były chore i musiały zostać wycięte, zasadzono też nowe drzewa. 
- Wszystko odbyło się za zgodą konserwatora zabytków. Drzewa były chore, konserwator zdecydował że możemy je wyciąć. Nasz wniosek był taki, by wymienić je na nowe. - mówi burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk.
 
 
Wycinki dokonano  po rozpoczęciu okresu lęgowego ptaków. Mieszkańcy zastanawiają się czy to zgodne z prawem. 
 
 
- Nie ma to związku z ustawą jaką wprowadził minister Szyszko, to że ludzie nie znają przepisów jest dla mnie naturalne, natomiast tak jest. Sam nie decydujemy, wojewódzki konserwator zabytków wydaje decyzję. - mówi burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk. 
 
 
Jak dodaje Fedoruk, drzewa były chore.  Przypomnijmy że kilka lat temu w Szczawnie – Zdroju doszło do tragedii. Stare drzewo spadło na 4 letnią dziewczynkę, która zginęła na miejscu. W wyniku tragedii wycięto znaczną cześć drzew, których stan był zły. Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

pm
foto: K. Żarkowski


 

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno