Wycięto drzewa na rondzie w Szczawnie Zdroju
Wycięto drzewa na szczawieńskim rondzie na Placu Wolności. Mieszkańcy Szczawna pytają czy wszystko  odbyło się zgodnie z prawem, burmistrz Marek Fedoruk tłumaczy, ze drzewa były chore i musiały zostać wycięte, zasadzono też nowe drzewa. 
- Nie ma wycinki ponieważ zostały posadzone nowe drzewa. Wszystko odbyło się za zgodą konserwatora zabytków. Drzewa były chore, konserwator zdecydował że możemy je wyciąć. Nasz wniosek był taki, by wymienić je na nowe. - mówi burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk.
 
 
Wycinki dokonano  po rozpoczęciu okresu lęgowego ptaków. Mieszkańcy zastanawiają się czy to zgodne z prawem. 
 
 
- Nie ma to związku z ustawą jaką wprowadził minister Szyszko, to że ludzie nie znają przepisów jest dla mnie naturalne, natomiast tak jest. Sam nie decydujemy, wojewódzki konserwator zabytków wydaje decyzję. - mówi burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk. 
 
 
Jak dodaje Fedoruk, drzewa były chore.  Przypomnijmy że kilka lat temu w Szczawnie – Zdroju doszło do tragedii. Stare drzewo spadło na 4 letnią dziewczynkę, która zginęła na miejscu. W wyniku tragedii wycięto znaczną cześć drzew, których stan był zły. Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

pm
foto: K. Żarkowski


 

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno