Pożar stacji transformatorowej w Boguszowie

Pożar stacji transformatorowej w Boguszowie-Gorcach. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej.

 

Do zdarzenia doszło w Boguszowie-Gorcach przy ul. Kościuszki, na miejscu było pogotowie energetyczne, które odłączyło część sieci oraz strażacy.
 
- Pożar stacji transformatorowej jest bardzo nietypowy, podczas gaszenia nie możemy używać wody, ani jej pochodnych. Nie możemy więc używać np. piany. Najskuteczniejszy w takich przypadkach jest piasek lub proszek gaśniczy. To właśnie tej substancji użyliśmy – tłumaczy Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej.
 
Samochodów strażackich ze specjalnym sprzętem do gaszenia proszkiem gaśniczym jest w województwie dolnośląskim tylko 10. Jeden z nich jest na wyposażeniu wałbrzyskiej straży pożarnej.

 

W.Blicharz

foto:ilustracyjne

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres:  redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno