Uprzątną cmentarze i parki - dla bezpieczeństwa
Niedawne wichury pokazały, że z naturą nie ma żartów, dlatego Miejski Zakład Usług Komunalnych mocno bierze się do pracy i w ciągu najbliższych tygodni będzie doprowadzał do porządku miejski drzewostan.
W pierwszej kolejności prace rozpoczną się w Parku Rusinowa, następny będzie cmentarz  przy ul. Moniuszki oraz parki i skwery w dzielnicy Piaskowa Góra.
 
- Te prace będą mocno ingerencyjne jeśli chodzi o korony drzew. Będziemy obniżać drzewa, wycinać tzw. posusz a także wycinać te drzewa, na które mamy pozwolenie. To będą takie, które stanową bezpośrednie zagrożenie. Mamy niewiele czasu bo musimy zdążyć do marca zanim zacznie się okres ochronny ptaków - zapowiada prezes MZUK Bogdan Stanek.
 
Już wiadomo, że w całym mieście pielęgnacja dotyczyć będzie kilkuset drzew a do wycinki wytypowano kilkadziesiąt. Na czas prac na cmentarzach wybrane kwatery mogą być całkowicie zamknięte, o czym MZUK będzie informował na bieżąco na swojej stronie internetowej oraz wywieszając ogłoszenia. Uprzedzając protesty ekologów i miłośników drzew prezez MZUK-u informuje, że wszystkie prace prowadzone będą zgodnie z przepisami a ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom korzystającym z parków odwiedzających cmentarze.
 
- Istotą rzeczy jest to, żeby nie pozbywać się zieleni ale upewnić się, że ta zieleń która jest nie stanowiła zagrożenia. Drzewa są piękne i potrzebne ale muszą też być bezpieczne. W miejsce tych chorych, suchych drzew będziemy sadzić nowe, mniejsze. Zieleń musi być bo stanowi piękno tych miejsc ale musimy mieć nad nią większą kontrolę - twierdzi Bogdan Stanek.
 
Przypominamy, że podczas ostatniego orkanu na cmentarzu przy ul. Moniuszki powalone drzewo zniszczyło siedem pomników. Na szczęście nikomu nic się nie stało ale właśnie takich sytuacji chcą uniknąć w przyszłości pracownicy MZUk-u.
 
plr
foto: P. Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno