2 na 1000 kierowców - "po kielichu"

Ponad 1000 kierowców przebadali na zawartość alkoholu wałbrzyscy policjanci - dwóch było "po kilelichu". To niezły wynik, za to świdniccy policjanci zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha, który miał ponad półtora promila. 
.

W grupie przebadanych osób był 43-letni wałbrzyszanin, który stracił prwao jazdy - miał 0,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. U drugiego z kierujących, który jechał „na podwójnym gazie” badanie pokazało 0,55 promila alkoholu. Zatrzymano też 42-latka, który miał zabrane prawo jazdy. 

Z kolei świdniccy policjanci zatrzymali  37-letniego mieszkańca Wałbrzycha, mężczyzna miał ponad Ļółtora promila alkohoilu w wydychanym powietrzu. 
 
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. 
 
opr. kama
foto: pos


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno