I liga siatkarzy: walka trwa
Za nami cztery mecze o utrzymanie w I lidze siatkarzy, a my nadal nie poznaliśmy ekipy, która opuści dotychczasowy szczebel rozgrywek. W rywalizacji Victorii PWSZ Wałbrzych z Norwidem Częstochowa jest bowiem remis 2:2 i o wszystkim zadecyduje środowy pojedynek obu zespołów.
Tylko częściowo akademicy wykorzystali atut gry przed własną publicznością. Weekendowe bowiem zmagania z Norwidem przyniosły porażkę, a następnie dość szczęśliwą wygraną wałbrzyszan. O tym, jak zacięte były to potyczki, najlepiej świadczy fakt, iż w obu spotkaniach dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę. W sobotę lepsi okazali się przyjezdni, a dzień później po prawdziwym horrorze - podopieczni trenera Michalczyka.
 
Oglądającyniedzielny mecz kibice przeszli prawdziwą huśtawkę nastrojów, gdyż po dwóch pierwszych, zwycięskim partiach w kolejnych oddaliśmy pola przeciwnikowi, który tym samym doprowadził do remisu 2:2. W piątym secie częstochowianie wygrywali już 13:11, a mimo to mający nóż na gardle gospodarze rozpaczliwym rzutem na taśmę doprowadzili do remisu po 13, a następnie wygrali 15:13, dzięki czemu wciąż pozostają w grze o utrzymanie. Aby to uczynić i pozytywnym akcentem zakończyć obecny sezon, należy w najbliższą środę wygrać pod Jasną Górą. A że Norwid ma identyczny cel, to możemy się spodziewać kolejnej wyczerpującej bitwy Norwida z Victorią.
 
I liga siatkarzy
Runda play out o utrzymanie
Victoria PWSZ Wałbrzych – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (25:18, 22:25, 23:25, 25:23, 13:15)
Victoria PWSZ: Schamlewski, Napiórkowski, Siwicki, Zieliński, Szewczyk, Durski, Obrębski (libero) oraz Frąc, Plizga, Magnuszewski, Olszewski, Szydłowski (libero)
 
Victoria PWSZ Wałbrzych – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (25:21, 28:26, 20:25, 15:25, 15:13) (stan rywalizacji 2:2)
Victoria PWSZ: Schamlewski, Napiórkowski Siwicki, Durski, Zieliński, Szewczyk, Obrębski (libero) oraz Olszewski, Plizga, Frąc, Magnuszewski, Dereń, Szydłowski (libero). Trener: Przemysław Michalczyk
 
fot. archiwum
(ben)

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno