Trasy narciarskie i nartorolkostrada w Czarnym Borze

Blisko 3 miliony złotych będzie kosztowała „modernizacja tras narciarskich i nartorolkowych na stadionie sportowym w Czarnym Borze". Na realizację tej inwestycji gmina otrzymała ponad milion 116 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 
W ramach inwestycji ma powstać  obiekt całoroczny. Trasy będą mieć długość ponad 3 km, powstać ma także system naśnieżania tras narciarskich. Nartorolkostrada powstanie na stadionie sportowym w Czarnym Borze oraz przy górze parkowej. W ramach zadania ma także powstać tunel, dwa zbiorniki wodne, infrastruktura rekreacyjno-wypoczynkowa oraz ścieżki pieszo-rowerowe.
 
- Gmina Czarny Bór słynie z biathlonu i myślę, że ten obiekt będzie służył przede wszystkim zawodnikom, ale będzie on także ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców regionu wałbrzyskiego czy z powiatu kamiennogórskiego - mówi wójt Czarnego Boru, Adam Górecki. 
 
Realizacja tej inwestycji to efekt wspólnych starań  ministra Michała Dworczyka, gminy Czarny Bór i klubu UKN Melafir Czarny Bór, do którego w tej chwili należy około 60 zawodników.
 
- Latem będzie można tu uprawiać sporty rolkarskie, a zimą będą to narty biegowe i biathlon. Jest tam także boisko, więc będzie to całe centrum sportowe. Jestem przekonany, że szereg aktywności sportowych będzie się koncentrować w Czarnym Borze, będzie to ważne miejsce także dla gmin sąsiedzkich i dla Wałbrzycha. To kolejna inwestycja, która jest dowodem na to, że hasło dbania nie tylko o duże aglomeracje, a także o mniejsze gminy nie jest pustym słowem, a rzeczywistością, którą realizujemy jako rząd PiS - mówi Wiceminister Obrony Narodowej, Michał Dworczyk. 
 
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja ma być gotowa w maju przyszłego roku.
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski/użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno