Ponad 2,5 promila za kółkiem

Miał ponad 2,5  promila alkoholu ale mimo to wsiadł za kółko... daleko jednak nie pojechał, 40 latek rozbił swoją Mazdę na drzewie. 

 

Do wypadku doszło na drodze łączącej Kamienną Górą z Jaczkowem. 40-latek przeciął oś jezdni, zjechał na przeciwny pas ruchu, pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Siła uderzenia wyrzuciła samochód poza drogę. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, zaczął uciekać polami w kierunku Kamiennej Góry. Kamiennogórscy policjanci 
przyjechali terenowym radiowozem,  mężczyznę udało się zatrzymac. 

Badanie wykazało u 40-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego 2,65 promila alkoholu, mężczyzna stracił prawo jazdy i stanie teraz przed sądem.


 
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie dodatkowo z Kodeksu wykroczeń za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 
opr. adm
foto: KMP Wałbrzych


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno