Nowa siedziba MOPS-u już otwarta

Nowa siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jest już otwarta. Mieszczący się w samym centrum Śródmieścia budynek przeszedł gruntowny remont i naprawdę robi wrażenie. Otwarcie nowej siedziby MOPS-u zbiegło się z dniem pracownika socjalnego, z tej okazji wyróżniono 19 pracowników.

Wyświetl galerię 1/12

Ukończono remont, modernizację dawnego budynku Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy w Wałbrzychu. Bardzo cieszymy się, że do tego otwarcia doszło w dniu naszego święta. 21 listopada obchodzimy święto pracownika socjalnego. - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, Grażyna Urbańska.

 Nowa lokalizacja MOPS'u to nie tylko lepszy komfort pracy dla pracowników socjalnych, to też element rewitalizacji Śródmieścia.

- Umieściliśmy tu poza dyrekcją, działem organizacyjnym i działem finansowym, zespoły pracy socjalnej. W każdym zespole są pracownicy socjalni. Natomiast w dziale pieczy są koordynatorzy pieczy zastępczej, a w dziale wspierania rodziny, asystenci rodziny. Jest to przeszło 170 osób, które będą teraz w centrum miasta, do których dotarcie będzie łatwiejsze.  - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, Grażyna Urbańska.

Dawna siedziba MOPS-u przy ulicy Beethovena, nie będzie stała pusta. W planach jest utworzenie tam mieszkań socjalnych.

- Tam będziemy budować mieszkania socjalne, z zlokalizowaniem tam gospodarza domu. Będzie tam kilkadziesiąt mieszkań socjalnych, szczególnie dla pojedynczych osób, które bardzo często nawet jak dostaną mieszkanie gdzieś na mieście, to sobie sami nie radzą. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

 

pm

foto: WTV

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno