1,6 mln zł na mammografię
Umowa na profilaktykę nowotworową w subregionie wałbrzyskim podpisana. Środki zostaną przekazane w ramach konkursu na profilaktykę nowotworową rozstrzygniętego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. 
 
 
Wałbrzyski Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego zrealizuje projekt w partnerstwie  z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu. W ramach konkursu zaplanowano działania edukacyjne dla pracodawców subregionu wałbrzyskiego i pracujących kobiet w wieku od 50. do 69. roku życia.
 
Projekt zakłada jednak nie tylko edukację, w planach jest także zakup aparatu do USG piersi i realizację badań profilaktycznych.
 
– Do ponad 28 mln zł z poprzedniego rozdania na badania profilaktyczne dokładamy kolejnych prawie 7 mln zł. W tym ponad 1,6 mln zł dla subregionu wałbrzyskiego. Chcemy wspierać pracodawców i pracowników, ale przede wszystkim ułatwiać Dolnoślązakom dostęp do pomocy medycznej. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać chorobom, niż leczyć – mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwona Krawczyk.
 
Projekt będzie realizowany do listopada 2019 r. i ma na celu zwiększenie świadomości kobiet aktywnych zawodowo z subregionu wałbrzyskiego (powiat dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, miasto Wałbrzych oraz ząbkowicki) poprzez zachęcanie ich do wykonania badań profilaktycznych z zakresu raka piersi. Na pomoc będzie mogło liczyć 2.000 kobiet.
 
– Zdrowi mieszkańcy są siłą regionu, dlatego jako lekarz, ale też samorządowiec zaangażowałem się w to przedsięwzięcie. Warto też pamiętać, że choroby wyłączają nas z aktywności zawodowej. Dzięki projektowi nie tylko ułatwiamy dostęp do bezpłatnych badań, ale też chcemy uświadomić, jak one są ważne – mówi mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Celem działań jest poprawa dostępu do programów zdrowotnych dotyczących chorób, które wpływają negatywnie na rynek pracy. Działania dedykowane będą osobom aktywnym zawodowo - ich celem jest bowiem wydłużenie aktywności zawodowej osób powyżej 50. roku życia.
 
– Zadanie nieprzypadkowo zostało nam powierzone. Trzeba pamiętać, że wiele chorób cywilizacyjnych dotyka pracowników, osób aktywnych zawodowo, a to wprost negatywnie wpływa na rynek pracy. Wsparcie skierowane jest do pracodawców i ich pracowników – mówi dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Ewa Grzebieniak.
 
wb
foto: użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno